http://vimeo.com/mironkundzicz

Podróż w konkursie Clermont-Ferrand 0

Zrealizowany w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy film Podróż w reżyserii Dariusza Glazera został przyjęty do międzynarodowego konkursu prestiżowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand 2007.

Podróż to pierwszy z serii filmów zrealizowanych w ramach programu 30 minut, wspólnego przedsięwzięcia Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz TVP Kultura. Do tej pory w ramach programu powstało dziewięć filmów – trzy z nich w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (dwa kolejne są w fazie produkcji). Podróż jest zarazem pierwszym filmem z 30 minut, który dostał się do konkursu ważnego festiwalu za granicami Polski. Wcześniej był pokazany w konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego (zdobył wyróżnienie – za czystość formy i przejmujący ton) oraz na specjalnych pokazach podczas festiwali w Koszalinie i Gdyni.

Dariusz Glazer / wajdaschool.plDariusz Glazer / wajdaschool.pl

Festiwal w Clermont-Ferrand jest bardzo prestiżową imprezą filmową – zyskał sobie miano Cannes krótkiego metrażu. W 2007 roku odbędzie się jego 29. edycja – będzie trwała od 26 stycznia do 3 lutego. Wśród nagradzanych na nim polskich filmów znalazły się: 89 mm od Europy Marcela Łozińskiego, czy Męska sprawa Sławomira Fabickiego.

Podróż Dariusza Glazera oraz dwa inne filmy zrealizowane w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy: Trójka do wzięcia Bartka Konopki i Droga wewnętrzna Doroty Lamparskiej będą miały swą premierę kinową 14 grudnia, w warszawskim kinie Muranów, a następnie, wraz z pozostałymi filmami z programu 30 minut będą pokazywane w kinie Rejs w dniach 15-17 grudnia.

PODRÓŻ

Dariusz Glazer

Dwudziestokilkuletnia Iwona mieszka, razem z bezrobotnym mężem i dwiema małymi córkami, w jednym z blokowisk stolicy. Pewnego dawny przyjaciel proponuje jej wyjazd do Londynu i rozpoczęcie nowego życia. W ciągu kilku następnych tygodni Iwona coraz częściej skłania się, by zacząć wszystko od nowa z dala od przygnębiającej rzeczywistości.

obsada: Gabriela Muskała, Maria Maj, Jacek Braciak, Sławomir Orzechowski, Agata Kulesza, Aleksandra Popławska

reżyseria i scenariusz: Dariusz Glazer

zdjęcia: Jakub Kijowski

muzyka: Marcin Martyński

montaż: Antoni Nykowski

scenografia: Anna Wunderlich

kierownictwo produkcji: Anna Wydra

producent wykonawczy: Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…