Chrzest - niepokojące, mocne kino już na DVD! 2

Obsypany nagrodami na Festiwalu w Gdyni i uznany za jeden z najlepszych polskich filmów 2010r., Chrzest Marcina Wrony to pozycja obowiązkowa dla wielbicieli mocnego, przejmującego kina. Na uwagę zasługują świetne role Wojciecha Zielińskiego i Tomasza Schuchardta .

Chrzest

Film dostępny już na DVD!

Na drugim planie zobaczymy m.in. Adama Woronowicza i Michała Koterskiego – w bardzo nietypowych dla nich rolach. Muzykę do filmu skomponował Marcin Macuk – producent i muzyk, współpracujący m.in. z Pogodno, Hey i Katarzyną Nosowską.

Michał (Wojciech Zieliński) i Janek (Tomasz Schuchardt) mając dość prowincji, uciekają do ,,wielkiego miasta”. Tam w pogoni za szybkim i łatwym pieniądzem, dają się wciągnąć w brutalny świat gangsterskich porachunków. Wkrótce jednak przekonują się, że nie jest to najlepszy sposób na życie. Michał próbując zerwać z przeszłością zakłada firmę. W tym samym czasie spotyka miłość swojego życia. Młodzi spodziewają się dziecka, którego ojcem chrzestnym ma zostać właśnie Janek. Szybko okazuje się, że to nie jedyna rola jaką ma odegrać Janek w życiu rodziny Michała.
Gangsterska przeszłość nie daje o sobie zapomnieć…

Mocne męskie kino, z wyraźnymi charakterami, obfitujące w dramatyczne, często pełne brutalności zdarzenia i zaskakujące zwroty akcji… – Zdzisław Pietrasik POLITYKA

„Chrzest” imponuje narracyjną sprawnością. Wrona wykorzystał poetykę tradycyjnego kina gangsterskiego, by przedstawić walkę dobra ze złem" – Marek Sadowski RZECZPOSPOLITA

ChrzestChrzest

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…