Premiera Harry'ego Pottera z obecnością gwiazd 0

Premierę swoim udziałem uświetnili m.in.: Sir Michael Gambon (Dumbledore), Robbie Coltrane (Hagrid), Helen McCrory (Narcissa Malfoy), Bonnie Wright (Ginny Weasley), James Phelps (Fred Weasley), Dohmnal Gleeson (Bill Weasley), Mark Williams (Arthur Weasley), Evanna Lynch (Luna), David Thewlis (Lupin), Nat Tena (Tonks) oraz producenci filmu David Heyman i David Baron.*

Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1

Już w piątek 15 kwietnia trafi do sklepów! Premierze towarzyszyło otwarcie niezwykłej wystawy poświęconej filmom z serii Harry Potter w muzeum Discovery Times Square.

Wystawa w Discovery Tiimes Sqare prezentuje unikalne rekwizyty i kostiumy z filmów z serii Harry Potter, które prezentowane są we wnętrzach inspirowanych filmem. Znajdziemy tu wnętrza nawiązujące do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, pokoju Gryffonów, chatki Hagrida oraz Wielkiej Sali. Wystawa będzie czynna do 5 września.

Premiera transmitowana była na żywo przez stację MTV oraz na oficjalnym fan page’u filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci na Facebooku.

Premiera Harry'ego PotteraPremiera Harry'ego Pottera

O FILMIE

Film Harry Potter i Insygnia Śmierci opowiada o ostatecznym starciu nastoletniego czarodzieja Harry’ego Pottera (Daniel Radcliffe) z jego odwiecznym wrogiem Voldemortem (Ralph Fiennes). Aby go pokonać Harry, Ron (Rupert Grint) i Hermiona (Emma Watson) wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów – magicznych przedmiotów, w których Ten Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać zamknął części swojej duszy zapewniając sobie nieśmiertelność. Zniszczenie horkruksów oznacza zniszczenie samego Voldemorta.

Niestety, w świecie czarodziejów nie jest spokojnie. Śmierciożercy, wywołują wojnę, której celem jest zniszczenie wszystkich sympatyków Mugoli oraz uczynienie z Voldemorta władcy wszystkich czarodziejów, a później całego, również ludzkiego, świata. Sympatycy Czarnego Pana przejmują kontrolę nad Ministerstwem Magii, a nawet Hogwartem. Jednak najważniejszym dla Voldemorta łupem, którego Śmierciożercy nieustannie szukają, jest Harry Potter…

Nastoletni czarodziej wraz z przyjaciółmi staje do wyścigu z czasem, w którym stawką jest jego życie oraz przyszłość świata. Musi odnaleźć i zniszczyć wszystkie horkruksy zanim znajdą do wysłannicy Czarnego Pana. Szukając wskazówek, Harry odkrywa starą i prawie zapomnianą opowieść – legendę o Insygniach Śmierci. Jeżeli okaże się ona prawdziwa, może dać Voldemortowi ogromną władzę, której tak pożąda. Ostateczne starcie z Voldemortem jest co raz bliżej. Kto wyjdzie z niego zwycięsko?

Ekranizację powieści J.K. Rowling wyreżyserował David Yates, który wcześniej z powodzeniem przeniósł na duży ekran części Harry Potter i Zakon Feniksa oraz Harry Pottera i Książę Półkrwi. W rolach głównych po raz kolejny wystąpili związani z serią od samego początku: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson.

Obok nich w obsadzie superprodukcji znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Bill Nighy, dwukrotnie nominowana do Oscara Julie Walters , zdobywca Złotego Globu Alan Rickman, dwukrotnie nominowany do Oscara Ralph Fiennes, dwukrotnie nominowana do Oscara Helena Bonham Carter, nominowany do Złotego Globu Jason Isaacs, nominowany do Złotego Globu Michael Gambon, dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Brendan Gleeson, dwukrotnie nominowany do Oscara John Hurt oraz nominowana do Oscara Imelda Staunton.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 1 zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 15 kwietnia!

Premiera Harry'ego PotteraPremiera Harry'ego Pottera

WYDANIE BLU-RAY I DVD
Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci” zadebiutuje w sklepach 15 kwietnia. Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

TYLKO NA BLU-RAY

 • MAXIMUM MOVIE MODE – PRZYGOTUJ SIĘ NA OSTATECZNĄ BITWĘ! Dołącz do obsady i ekipy filmowej w interaktywnej podróży , która przygotuje Cię na ostatnie, wielkie powstanie przeciwko największemu złu – a wszystko to podczas oglądania filmu! oraz Zobacz to po raz pierwszy! Scena otwierająca oczekiwanej przez fanów części drugiej filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”
 • SIEDMIU POTTERÓW – Zobacz jak Daniel Radcliffe odtworzył osobowości wielu Harrych w scenie na Privet Drive
 • SPOTKANIE Z RUPERTEM, TOMEM, OLIVEREM I JAMESEM: Dołącz do Ruperta Grinta (Ron Weasley), Toma Feltona (Draco Malfoy), Jamesa Phelpsa (Fred Weasley) i Olivera Phelpsa (George Weasley) na rundkę golfa i rzuć okiem na ich 10-letnią przyjaźń
 • DAN, RUPERT I EMMA: WYŚCIGI W LESIE
 • SCENY NIEWYKORZYSTANE
 • HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI, CZĘŚĆ 1: MUZYKA FILMOWA

Wydanie DVD
DODATKI SPECJALNE

 • Sceny niewykorzystane
 • SIEDMIU POTTERÓW – Zobacz jak Daniel Radcliffe odtworzył osobowości wielu Harrych w scenie na Privet Drive
 • SPOTKANIE Z RUPERTEM, TOMEM, OLIVEREM I JAMESEM: Dołącz do Ruperta Grinta (Ron Weasley), Toma Feltona (Draco Malfoy), Jamesa Phelpsa (Fred Weasley) i Olivera Phelpsa (George Weasley) na rundkę golfa i rzuć okiem na ich 10-letnią przyjaźń
 • DAN, RUPERT I EMMA: WYŚCIGI W LESIE
 • Galeria mini dokumentów m.in. Zamarznięte jezioro i Bitwa Harry’ego i Nagini
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 1: Muzyka filmowa
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…