"May the Force Be With You"

Jeremy Renner gwiazdą The Bourne Legacy 2

Universal Pictures i reżyser Tony Gilroy, po długich poszukiwaniach, powierzyli główną rolę rolę dwukrotnie nominowanemu do Oscara Jeremy'iemu Rennerowi w filmie The Bourne Legacy, mającu być spin-offem serii, w której Matt Damon wcielał się w Jasona Bourne’a.

Jeremy Renner w filmie The Hurt Locker (2008)

Jeremy Renner był nominowany do Oscara za drugoplanową rolę na tegorocznej gali rozdania za The Town Bena Afflecka, jak i w 2010 za pierwszoplanową w The Hurt Locker w reżyserii Kathryn Bigelow. Najnowszym jego występem jest udział w czwartej części Mission: Impossible, obok gwiazdy serii Toma Cruise'a oraz rola Clinta Bartona/Hawkeye w The Avengers i Thor, który właśnie wchodzi na ekrany kin.

W The Bourne Legacy Renner zagra rządowego agenta, który przejdzie ściśle tajny program jeszcze bardziej niebezpieczny niż ten, który stworzył Jasona Bourne’a. Sam film będzie miał niewiele wspólnego z poprzednimi częściami.

Wcześniej kandydami do głównej roli byli m.in.: Joel Edgerton (prequel The Thing), Dominic Cooper, Garrett Hedlund (TRON: Legacy), Luke Evans, a nawet partner Rennera z The Hurt Locker – Anthony Mackie.

Produkcja filmu ma rozpocząć się we wrześniu, a premiera zaplanowana jest na 2012 rok.

Reżyser Tony Gilroy jest scenarzystą trylogii o Bourne’ie, a także najnowszego filmu. Jako reżyser zadebiutował filmem Michael Clayton, sam film zdobył 7 nominacji do Oscara w tym dwie Tony Gilroy – za reżyserię i scenariusz.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Maciek_Przybyszewski

Ło matko. Tak to jest jak się nie przeczyta news’a dokładnie. potem rodzą się plotki i nie porozumienia.

Usuwam poprzednią wypowiedź.

Adam_Siennica

No ale tu nie ma co porównywać do Damona czy Bonda. On gra przecież inną postać.

Quagmire

Bardzo dobry wybór, najlepszy z możliwych kandydatów. Zresztą kto pamięta świetną scenę ze strzelaniną i shake’iem w The Town ten wie, że Renner nadaje się do ról wszystkich twardzieli tego świata.

Proszę czekać…