Ian Holm jako Bilbo w Hobbice 3

Peter Jackson ogłosił, że Sir Ian Holm, który we Władcy Pierścieni grał Bilbo Bagginsa zagra ponownie tę rolę w Hobbicie. Przypomnijmy, że młodego Bilbo gra Martin Freeman.

Bilbo Baggins

Przy ostatnim wideo blogu z planu "Hobbita" przypuszczaliście, że głos Bilbo Bagginsa należał do Sir Iana Holma. Chociaż Ian powróci jako starszy Bilbo w filmie, nagranie było akurat głosem Martina Freemana, który nagraliśmy po przybyciu obsady na plan. Sam muszę przyznać, że także na początku nie byłem pewny czyj to był głos.

W skład obsady wchodzą m.in.: Martin Freeman jako Bilbo Bagins, Cate Blanchett, Saoirse Ronan, Orlando Bloom, Elijah Wood, David Tennant, Ian McKellen i Christopher Lee.

Premiera pierwszej części zaplanowana jest na listopad 2012 roku, natomiast drugiej na listopad 2013 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Czudi 2011-04-24

Zapowiada się powrót do najwspanialszej krainy fantasy jaką poznałem. Zastanawiam się co w obsadzie robi Elijah Wood – Froda chyba nie ma w Hobbicie? Kręcenie dwóch części to ewidentny skok na kasę (nie przeszkadza mi dopóki nie będzie miał wpływu na jakość), więc ważne jest żeby scenarzyści nie dodali za dużo od siebie, przecież książka to 1/4 jednego tomu trylogii, a ekranizacja Hobbita będzie dłuższa od jednej części LotR.

Maciej Przybyszewski 2011-04-24

Takie wiadomości sprawiają, że coraz bardziej niecierpliwię się. A tu jeszcze półtora roku czekania buuuu.

Proszę czekać…