Miasto ucieczki Wojciecha Kasperskiego nagrodzone w Talinie 0

Na 7th The Sleepwalkers Student Film Festival zgłoszono 297 filmów. Wśród nagrodzonych, uhonorowany główną nagrodą w kategorii filmu fabularnego został film Wojciecha Kasperskiego zrealizowany w Łódzkiej Filmówce.

Jury napisało w uzasadnieniu nagrody: za psychologiczną analizę przemocy, wyreżyserowaną w pięknym wizualnie stylu, z zaskakującym zakończeniem. To już ósma nagroda dla tego filmu.

Wojciech Kasperski / filmpolski.plWojciech Kasperski / filmpolski.pl

Miasto ucieczki opowiada historię łódzkich kibiców. Dwóch głównych bohaterów Tomek (Eryk Lubos) i Kacper (Wojciech Żołądkiewicz) przygotowują się do ważnego meczu, jeden z nich jest zdecydowany na wszystko jeżeli jego ukochany klub piłkarski przegra mecz. Zapowiada, że w odwecie za przegraną zabije człowieka.

Film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach z 8 maja 2004 roku. Kibice klubu piłkarskiego rozpętują zadymę w łódzkim miasteczku studenckim, policja strzela do nich z ostrej amunicji. Film pokazuje kulisy tych wydarzeń, poprzez głównych bohaterów, zagorzałych kibiców, którzy muszą zdecydować co jest dla nich ważniejsze – zadyma czy przyjaciele.

Wojciech Kasperski, student czwartego roku szkoły filmowej, zrealizował film jako etiudę szkolną PWSFTviT, w koprodukcji z fundacją ART HOUSE przy pomocy ING NATIONALE NETHERLANDEN, studiów filmowych: TOR, ZEBRA, PERSPEKTYWA oraz przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…