"May the Force Be With You"

Co było inspiracją dla Super 8? 3

Reżyser J.J. Abrams 10 czerwca zaprezentuje światu swój najnowszy film – Super 8. Po obejrzeniu zwiastuna łatwo można się domyślić, że inspiracją dla niego były przede wszystkim filmy z gatunku science-fiction z lat 70’ i 80’ ubiegłego wieku. Reżyser niedawno wypowiedział się na ten temat filmów, które go zainspirowały, były to przede wszystkich: Obcy – 8 pasażer Nostromo, Bliskie spotkania trzeciego stopnia i Szczęki.

J.J. Abrams na planie Super 8 (2011)

Oto co J.J. Abrams powiedział na temat dorastania w 1979 roku, w którym to rozgrywa się akcja Super 8 i jak to na niego wpłynęło:

Trudno oddzielić wspomnienia z dzieciństwa z 1979 roku od filmów z tamtych czasów. Był to rok premiery Obcego – Ósmego pasażera Nostromo, było to kilka lat po Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia i Szczękach, a potem, kilka lat później były filmy takie jak Stań przy mnie, które były bardzo inspirujące. Jest mnóstwo filmów, które kocham, niektóre z nich to mainstream, a niektóre to także makabryczne horrory.

J.J. Abrams wskazał także na Coś, Telepatów, Mord podczas nudnego przyjęcia i E.T. jako filmy, które najbardziej natchnęły go przy produkcji Super 8. Reżyser wypowiedział się także na temat obecnych trendów w marketingu i z nostalgią wspomina czasy, gdy publiczność przed obejrzeniem filmu wiedziała o nim tylko ogólne informacje.

Dla mnie, wszystko co powinno się wiedzieć przed obejrzeniem Super 8, to że jest to film przygodowy, rozgrywający się w małym miasteczku, jest zabawny, a zarazem straszny, a także tajemniczy: Co jest tym czymś co uciekło? Jakie są tego konsekwencje? Jaki ma to wpływ na ludzi z miasteczka?

Super 8 swoją światową premierę będzie miał 10 czerwca, a w Polsce tydzień później – 17 czerwca bieżącego roku. J.J. Abrams jest reżyserem, scenarzystą i obok Stevena Spielberga i Bryana Burka, producentem filmu. Autorem muzyki jest zdobywca Oscara z 2010 roku – Michael Giacchino. W filmie w rolach głównych występują: Elle Fanning, Kyle Chandler, AJ Michalka, Noah Emmerich, Ron Eldard, Gabriel Basso, Joel Courtney i Katie Lowes.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…