"May the Force Be With You"

Z odzysku Fabickiego nagrodzony w Bratysławie i Tallinie 0

Z odzysku Sławomira Fabickiego polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny otrzymał trzy nagrody na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Bratysławie oraz Specjalne Wyróżnienie Jury na 10. Black Nights Film Festival w Tallinie.

Z odzysku to opowieść o 19-letnim, wychowanym bez ojca, pracującym w chlewni Wojtku (Antoni Pawlicki). Młody chłopak zakochany jest w dużo od siebie starszej, pochodzącej z Ukrainy nielegalnej emigrantce, która jest matką 12-letniego Andrieja. Wojtek dorabia nielegalnymi walkami bokserskimi i podczas jednej z nich zostaje zauważony przez szefa biura ochrony, który oferuje mu pracę. Propozycja okazuje się nie do końca moralnie przyzwoita. Praca ma polegać na odzyskiwaniu długów. Manipulowany przez szefa Wojtek staje przed zdecydowanie przerastającymi jego wiek dylematami moralnymi. Czy uda mu się je rozwiązać?

Kadr z filmu Z odzysku 2006Kadr z filmu Z odzysku 2006

W Bratysławie Z odzysku otrzymało Nagrodę Fipresci, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę dla Najlepszego Aktora dla Antoniego Pawlickiego. Na festiwalu w Tallinie film Sławomira Fabickiego uhonorowano Specjalnym Wyróżnieniem Jury.

Z odzysku w reżyserii Sławomira Fabickiego jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Producentem filmu jest Opus Film.

Polski Instytut Sztuki Filmowej współfinansował produkcję filmu, a obecnie wspiera i organizuje jego promocję międzynarodową.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…