Premiera Pamiętników wampirów na DVD 0

Dziś, tj. 13 maja nakładem Galapagos Films debiutuje na DVD pierwszy sezon Pamiętników wampirów. Co ciekawego wydanie oferuje polskim fanom?

Pamiętniki wampirów

Pamiętniki wampirów to jedna z najpopularniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat.

Pewnego koszmarnego dnia życie 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, rodzeństwo przeprowadza się do swojej ciotki Jenny (Sara Canning). Każde z nich radzi sobie ze śmiercią rodziców w inny sposób. Elena ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale Jeremy coraz częściej widziany jest w złym towarzystwie i zapomnienia szuka w alkoholu oraz narkotykach.

Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń – skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny. Dziewczyna jest przekonana, że ona i Stefan są sobie przeznaczeni. Chłopak zresztą zdaje się odwzajemniać jej zainteresowanie. Niestety, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem.

Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana – tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną. Pomiędzy braćmi dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny, której konsekwencje poruszą wszystkich mieszkańców Mystic Falls i ujawnią wiele sekretów skrytych w tym z pozoru zwyczajnym miasteczku.

Pamiętniki wampirów powstały na podstawie serii bestsellerowych powieści Lisy Jane Smith, które w Stanach sprzedały się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, a przez 15 tygodni utrzymywały się w czołówce najlepiej sprzedających się książek w specjalnym rankingu dziennika „The New York Times”. Cykl zachwycił również czytelników w Wielkiej Brytanii, gdzie był jednym z największych przebojów rynku wydawniczego 2010. Dziś Pamiętniki wampirów są niekwestionowanym międzynarodowym fenomenem, czego najlepszym dowodem są liczne internetowe fankluby, fora dyskusyjne i strony fanowskie.

Na pomysł przeniesienia Pamiętników wampirów na mały ekran wpadli Julie Plec i Kevin Williamson, scenarzysta przebojowej serii horrorów Krzyk. – Czytając powieści L.J. Smith zauważyłem, że choć ich bohaterami są wampiry, wiedźmy i wilkołaki, to w rzeczywistości opowiadają one o życiu w małym miasteczku i o sekretach skrywanych przez jego z pozoru zwykłych mieszkańców – mówił w jednym z wywiadów Kevin Williamson.

Pamiętniki wampirówPamiętniki wampirów

Do głównych ról w Pamiętnikach wampirów zaangażowano atrakcyjnych, młodych, ale już doświadczonych aktorów. Nina Dobrev (w serialu wcielająca się w dwie role Eleny Gilbert i Katherine Price) miała już na swoim koncie udział w popularnym serialu „Degrassi: The Next Generation”, Ian Somerhalder (Damon Salvatore) zagrał w kultowych Lost – zagubionych, opowiadających o młodości Supermana Tajemnicach Smallville oraz kontrowersyjnym filmie Rogera Avary’ego „Żyć szybko, umierać młodo”. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej Ian Somerhalder pracował jako model reklamując m.in. kolekcje: Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Versace, Guess i Gucci. Posiadający polskie pochodzenie Paul Wesley (właściwie Paweł Tomasz Wasilewski), grający Stefana Savatore wystąpił wcześniej w serialach „OC. Życie na fali”, „8 prostych zasad” i „Wolf Lake”.

W obsadzie serialu znaleźli się ponadto Steven R. McQueen, Sara Canning, Katerina Graham, Candice Accola, Zach Roerig, Michael Trevino, Kayla Ewell i Matthew Davis.

OkładkaOkładka

WYDANIE DVD

22 odcinki „Pamiętników wampirów” ukażą się w Polsce na DVD już 13 maja!

Do wydania w formie dodatku specjalnego dołączony zostanie audiobook powieści „Pamiętniki wampirów: Przebudzenie” – najlepiej sprzedającego się tomu wampirzej sagi autorstwa L.J. Smith.

W wydaniu nie zabraknie także ekskluzywnych dodatków specjalnych:

  • Mystic Falls: Przeniesienie wiedzy o wampirach i doświadczeń z liceum ze stron książki na ekran
  • Kiedy wampiry nie gryzą!: Popularność wampirów i fani, którzy je kochają
  • Pamiętniki Wampirów: nowa rasa wampirów – wybór obsady
  • Sceny dodatkowe
  • Pamiętniki Wampirów: Wampiry 101 – zasady wampirów
  • Komentarz twórców i reżysera do odcinka pilotowego
  • Pamiętniki Wampirów: Ciemniejsza strona prawdy W sieci zdarzeń
  • Drugie ugryzienie: Gagi z planu
  • Audiobook najlepiej sprzedającej się powieści L.J. Smith Pamiętniki Wampirów: Przebudzenie
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

BINGUNG

Terus Downloadnya gimana?

Proszę czekać…