Premiera Pamiętników wampirów na DVD

Pamiętniki wampirów

Dziś, tj. 13 maja nakładem Galapagos Films debiutuje na DVD pierwszy sezon Pamiętników wampirów. Co ciekawego wydanie oferuje polskim fanom?

Pamiętniki wampirów to jedna z najpopularniejszych i najgorętszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat.

Pewnego koszmarnego dnia życie 17-letniej Eleny Gilbert (Nina Dobrev) i jej młodszego brata Jeremy’ego (Steven R. McQueen) zmienia się drastycznie. Kiedy w tragicznym wypadku samochodowym giną ich rodzice, rodzeństwo przeprowadza się do swojej ciotki Jenny (Sara Canning). Każde z nich radzi sobie ze śmiercią rodziców w inny sposób. Elena ma przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale Jeremy coraz częściej widziany jest w złym towarzystwie i zapomnienia szuka w alkoholu oraz narkotykach.

Z początkiem roku szkolnego, w liceum do którego uczęszcza rodzeństwo, pojawia się nowy uczeń – skryty, ale niezwykle przystojny Stefan Salvatore (Paul Wesley). Atrakcyjny chłopak z miejsca zwraca na siebie uwagę Eleny. Dziewczyna jest przekonana, że ona i Stefan są sobie przeznaczeni. Chłopak zresztą zdaje się odwzajemniać jej zainteresowanie. Niestety, Elena nie ma pojęcia, że Stefan jest w rzeczywistości wampirem.

Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy w miasteczku pojawia się brat Stefana – tajemniczy i gwałtowny Damon (Ian Somerhalder). On również ulega fascynacji Eleną. Pomiędzy braćmi dochodzi do rywalizacji o względy dziewczyny, której konsekwencje poruszą wszystkich mieszkańców Mystic Falls i ujawnią wiele sekretów skrytych w tym z pozoru zwyczajnym miasteczku.

Pamiętniki wampirów powstały na podstawie serii bestsellerowych powieści Lisy Jane Smith, które w Stanach sprzedały się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, a przez 15 tygodni utrzymywały się w czołówce najlepiej sprzedających się książek w specjalnym rankingu dziennika „The New York Times”. Cykl zachwycił również czytelników w Wielkiej Brytanii, gdzie był jednym z największych przebojów rynku wydawniczego 2010. Dziś Pamiętniki wampirów są niekwestionowanym międzynarodowym fenomenem, czego najlepszym dowodem są liczne internetowe fankluby, fora dyskusyjne i strony fanowskie.

Na pomysł przeniesienia Pamiętników wampirów na mały ekran wpadli Julie Plec i Kevin Williamson, scenarzysta przebojowej serii horrorów Krzyk. – Czytając powieści L.J. Smith zauważyłem, że choć ich bohaterami są wampiry, wiedźmy i wilkołaki, to w rzeczywistości opowiadają one o życiu w małym miasteczku i o sekretach skrywanych przez jego z pozoru zwykłych mieszkańców – mówił w jednym z wywiadów Kevin Williamson.

Pamiętniki wampirówPamiętniki wampirów

Do głównych ról w Pamiętnikach wampirów zaangażowano atrakcyjnych, młodych, ale już doświadczonych aktorów. Nina Dobrev (w serialu wcielająca się w dwie role Eleny Gilbert i Katherine Price) miała już na swoim koncie udział w popularnym serialu „Degrassi: The Next Generation”, Ian Somerhalder (Damon Salvatore) zagrał w kultowych Lost – zagubionych, opowiadających o młodości Supermana Tajemnicach Smallville oraz kontrowersyjnym filmie Rogera Avary’ego „Żyć szybko, umierać młodo”. Przed rozpoczęciem kariery aktorskiej Ian Somerhalder pracował jako model reklamując m.in. kolekcje: Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Versace, Guess i Gucci. Posiadający polskie pochodzenie Paul Wesley (właściwie Paweł Tomasz Wasilewski), grający Stefana Savatore wystąpił wcześniej w serialach „OC. Życie na fali”, „8 prostych zasad” i „Wolf Lake”.

W obsadzie serialu znaleźli się ponadto Steven R. McQueen, Sara Canning, Katerina Graham, Candice Accola, Zach Roerig, Michael Trevino, Kayla Ewell i Matthew Davis.

OkładkaOkładka

WYDANIE DVD

22 odcinki „Pamiętników wampirów” ukażą się w Polsce na DVD już 13 maja!

Do wydania w formie dodatku specjalnego dołączony zostanie audiobook powieści „Pamiętniki wampirów: Przebudzenie” – najlepiej sprzedającego się tomu wampirzej sagi autorstwa L.J. Smith.

W wydaniu nie zabraknie także ekskluzywnych dodatków specjalnych:

  • Mystic Falls: Przeniesienie wiedzy o wampirach i doświadczeń z liceum ze stron książki na ekran
  • Kiedy wampiry nie gryzą!: Popularność wampirów i fani, którzy je kochają
  • Pamiętniki Wampirów: nowa rasa wampirów – wybór obsady
  • Sceny dodatkowe
  • Pamiętniki Wampirów: Wampiry 101 – zasady wampirów
  • Komentarz twórców i reżysera do odcinka pilotowego
  • Pamiętniki Wampirów: Ciemniejsza strona prawdy W sieci zdarzeń
  • Drugie ugryzienie: Gagi z planu
  • Audiobook najlepiej sprzedającej się powieści L.J. Smith Pamiętniki Wampirów: Przebudzenie