Rusza ekranizacja Domu zbrodni Christie 0

Julie Andrews, Gemma Arterton, Matthew Goode i Gabriel Byrne zagrają w adaptacji książki Agathy Christie pt. Dom zbrodni. Reżyserią zajmie się Neil LaBute, a scenariuszem Tim Rose i Julian Fellowes.

Gemma Arterton

Budżet produkcji opiewa na 20 milionów dolarów. Zdjęcia mają rozpocząć się latem w Wielkiej Brytanii.

Fabuła książki:

Historię Domu zbrodni opowiada młody mężczyzna Charles Hayward. Jest on narzeczonym Sophii – głównej dziedziczki po zmarłym Arystydesie, a jednocześnie synem nadkomisarza prowadzącego śledztwo.

W tzw. Krzywym Dworku niespodziewanie umiera sędziwy, ale pełen życia, senior rodu Leonidesów, stary Arystydes. Policja odkrywa, że nie odszedł on w sposób naturalny, ale został otruty. Ktoś podmienił krople do oczu zawierające śmiertelnie trującą eserynę z flakonikiem insuliny, którą codziennie aplikował sobie Arystydes.

Podejrzenia od razu padają na Brendę, świeżo poślubioną żonę staruszka, młodszą od niego o wiele lat. Co do winy dziewczyny przekonana jest również cała familia Leonidesów, twierdząca, że wyszła ona za Arystydesa wyłącznie dla perspektywy rychłego spadku po staruszku. Na dodatek okazuje się, że Brenda od dłuższego czasu blisko przyjaźni się z nauczycielem dzieci Leonidesów, panem Lawrence’em. Znalezione listy miłosne utwierdzają policję w przekonaniu o ich winie i decyduje się ona na aresztowanie podejrzanej pary kochanków.

Charles Hayward, który ze względu na związek z Sonią wprowadza się już do Krzywego Dworku, ma jednak okazję dobrze zapoznać się z Brendą. Jego zdaniem kobieta nie mogła mieć nic wspólnego ze śmiercią pana Leonidesa. Nikt nie jest skłonny zgodzić się z jego opinią, aż do chwili kiedy już po aresztowaniu Brendy i Lawrence’a dochodzi do kolejnych dwóch zamachów na dwunastoletnią wnuczkę Artystydesa, Josephine, dziecko bystre i wścibskie, zdające się wiedzieć zbyt wiele. Ofiarą jednego z nieudanych zamachów na dziewczynkę pada niania, która przypadkiem wypiła kakao (z dodatkiem lekarstwa na serce cioci Edith) przygotowane dla Josephine.

Mała otoczona zostaje szczególną opieką, jednak pewnego razu ciotka, Edith de Haviland zabiera ją na przejażdżkę do miasta, skąd długo nie wracają. Rodzina obawia się, że jest to porwanie, jednak Charles odkryje prawdę dzięki listowi, zostawionemu mu wcześniej przez pannę Edith.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…