"May the Force Be With You"

Pozew rasistów na Borata oddalony 0

Sędzia Joseph S. Biderman odrzucił żądania dwóch studentów dotyczące filmu Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej. Młodzieńcy chcieli by z obrazu wycięto sceny z ich udziałem i zakazano wydania wersji DVD.

W pozwie przeciwko studiu 20th Century Fox dwaj studenci z Karoliny Południowej twierdzili, że zostali spojeni alkoholem i dlatego wygłaszali seksistowskie i rasistowskie uwagi a następnie także pod wpływem alkoholu podpisali zgodę na użycie tych scen w komedii. Ponadto mężczyźni rzekomo zostali zapewnieni, że film nie będzie pokazywany w USA.

Kadr z filmu Borat 2006Kadr z filmu Borat 2006

- Zostaliśmy wystawieni na pośmiewisko – brzmi ich oficjalne stanowisko. – Zostaliśmy upokorzeni i przeżywamy zarówno fizyczną jak i psychiczną udrękę.

Sędzia Joseph S. Biderman oddalił żądanie studentów dotyczące wycięcia scen oraz zakazu dystrybucji DVD. Sprawa o odszkodowanie będzie toczyć się dalej, ale jak na razie sędzia nie wyznaczył kolejnego terminu.

Film Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej miał premierę w Polsce 24 listopada. Na całym świecie przyniósł dotychczas dochód w wysokości 214 milionów dolarów.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…