Miasto Złodziei już na DVD i Blu-ray 4

Każdego roku w Bostonie dochodzi do ponad 300 napadów na banki. Kradzież pieniędzy dla wielu stała się sposobem na życie, do nich należą bohaterowie wybuchowego dreszczowca kryminalnego Miasto złodziei. Nominowany do Oscara® i Złotego Globu film w reżyserii Bena Afflecka debiutuje w Polsce na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films.

Miasto złodziei

Czterech przyjaciół od dziecka: Doug MacRay (Ben Affleck), James Coughlin (nominowany do Oscara® za tę rolę Jeremy Renner), Albert Magloan (raper Slaine) i Desmond Elden (Owen Burke) żyją z napadów na banki. Są w tym „fachu” najlepsi. Wiedzą jak ominąć zabezpieczenia, wyciągnąć pieniądze z najbardziej opancerzonego wozu lub skarbca, a przy tym wciąż pozostają nieuchwytni dla wymiaru sprawiedliwości.

Podczas jednej z „akcji” przestępcy biorą za zakładniczkę pracownicę banku Claire Keesey (Rebecca Hall). Dziewczyna wychodzi z opresji cała i zdrowa, ale to zdarzenie wywiera duży wpływ zarówno na nią, jak i na Dougu, który wkrótce rozpoczyna z nią romans.

Doug chce zerwać z przestępczym życiem. Ma już dosyć napadów na banki i marzy o wspólnym życiu u boku Claire. Ten pomysł nie podoba się jednak lokalnemu bossowi światka przestępczego „Fergiemu” Colmowi (Pete Postlethwaite). Ten pozwoli Dougowi odejść dopiero wtedy, kiedy on i jego przyjaciele wykonają dla niego jeszcze jeden udany skok.

Przyjaciele przygotowują misterny plan nieświadomi, że ich śladem podąża doświadczony agent FBI Adam Frawley (w tej roli gwiazda serialu Mad Men Jon Hamm). Mężczyzna odkrywa związek Douga i Claire i postanawia wykorzystać go do własnych celów…

Galapagos Films z dumą przedstawia doskonały, trzymający w napięciu dreszczowiec kryminalny „Miasto złodziei” w reżyserii zdobywcy Oscara® Bena Afflecka. Film został uznany za jedną z najciekawszych produkcji ubiegłego roku czego dowodem są przyznane mu nominacje do Oscara® i Złotego Globu (obie za kreację Jeremy’ego Rennera) oraz 10 nominacji do prestiżowych nagród przyznawanych przez opiniotwórcze amerykańskie stowarzyszenie Broadcast Film Critics Association.

Główne role w filmie zagrali: Ben Affleck – zdobywca Oscara® i Złotego Globu za scenariusz filmu „Buntownik z wyboru”, dwukrotnie nominowany do Oscara® Jeremy Renner – gwiazda głośnego dramatu wojennego „The Hurt Locker: W pułapce wojny”, nominowana do Złotego Globu Rebecca Hall – gwiazda przebojowej komedii „Vicky, Cristina, Barcelona” Woody’ego Allena, zdobywca Złotego Globu Jon Hamm – gwiazda głośnego serialu „Mad Men”, nominowany do Oscara® Pete Postlethwaite („W imię ojca”), zdobywca Oscara® Chris Cooper („Adaptacja”), gwiazda serialu „Plotkara” Blake Lively oraz Owen Burke i raper Slaine.

Autorem zdjęć do Miasta złodziei jest zdobywca Nagrody Akademii oraz nominowany do Złotej Żaby na festiwalu Camerimage Robert Elswit (Good Night and Good Luck, Aż poleje się krew), scenografię zaprojektowała Sharon Seymour (Człowiek, który gapił się na kozy), a film zmontował nominowany do Oscara® Dylan Tichenor (Aż poleje się krew).

Miasto złodzieiMiasto złodziei

WYDANIE BLU-RAY DVD

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Miasto złodziei” zadebiutuje w sklepach 13 maja. Na płytach nie zabraknie, oczywiście, wyjątkowych dodatków specjalnych.

WYDANIE DVD

  • Prawdziwi ludzie z Miasta Złodziei – poznaj prawdziwych ludzi z Charlestown
  • Ben Affleck: Reżyser i aktor – profil zdobywcy Nagrody Akademii

WYDANIE BLU-RAY

  • Rozszerzona wersja filmu o sceny i materiały niepokazywane nigdy wcześniej
  • Jak powstawał film w rodzinnym mieście aktora/reżysera/scenarzysty Bena Afflecka:
  • Katedra Bostonu
  • Zakonnice z bronią – kręcenie filmu na North End
  • Napad doskonały
  • Miasto złodziei
  • i wiele więcej…
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Redox

Jeżeli ktoś wahałby się przed zakupem DVD czy w ogóle obejrzeniem filmu to mogę jak najbardziej polecić film Afflecka. Jedna z najlepszych zeszłorocznych produkcji i aż dziw, że pominięta (żeby nie powiedzieć, że zwyczajnie olana) przy nagrodach Akademii.

Proszę czekać…