Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Cary Fukunaga i skok na pociąg 0

Jak wieść niesie, Fukunaga zaangażował się w projekt o tytule No Blood, No Guts, No Glory, do którego scenariusz napisze razem z Chasem Palmerem. Sam skrypt ma być odświeżoną wersją scenariusza, który lata temu wylądował w szufladzie (określono go jako Parszywą dwunastkę w czasie wojny secesyjnej) i opowiadać ma o skoku na pociąg, dokonanego przez oddział 20 unionistów w nadziei zakończenia wojny.

Film ma być fikcją, ale bazą dla niej ma stać się autentyczna akcja z czasów wojny, uważana za pierwszy przypadek działania oddziałów specjalnych. Te same wydarzenia zainspirowały Bustera Keatona, gdy tworzył swojego Generała z 1926 roku.

Co prawda filmy poruszające się w estetyce (i czasach) wojny secesyjnej nie cieszyły się ostatnimi czasy zbyt dużą popularnością, ale być może – w kontekście zbliżających się premier – efektowny film o napadzie na pociąg się sprzeda?
Warto śledzić ten projekt.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…