Och, Karol 2 - od dziś na DVD i BD 0

Film „Och, Karol”, zrealizowany w 1985 roku na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej, do dziś pozostaje jedną z najlepszych i najpopularniejszych polskich komedii. 26 lat po jego premierze powstała nowa wersja z Piotrem Adamczykiem i plejadą najpiękniejszych polskich aktorek w głównych rolach. Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie Blu-ray i DVD komedii „Och, Karol 2”, którą w polskich kinach obejrzało 1 700 000 widzów!

Och, Karol 2

Karol (Piotr Adamczyk) jest przystojny, dowcipny, błyskotliwy, bogaty i pełnymi garściami czerpie z życia co najlepsze. Ma piękną narzeczoną Marię (Małgorzata Socha), która nie widzi poza nim świata i nawet przez chwilę nie wątpi, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Do czasu… – Ten mój playboy to żaden playboy. – mówi Piotr Adamczyk. – Karol jest człowiekiem w głębi duszy nieszczęśliwym. Ma popularną wśród mężczyzn wadę – łatwo daje się zauroczyć. Nie potrafi odmawiać kobietom.

Karol po prostu kocha kobiety. Problem w tym, że… wszystkie! Jego wdziękom nie potrafi oprzeć się piękna i bezpruderyjna Wanda (Małgorzata Foremniak), która mężczyzn ocenia głównie pod kątem tego, jak radzą sobie w sypialni. Co prawda ma męża, ale przyprawianie mu coraz większych rogów to dla niej żaden problem.

Zakochana po uszy w Karolu jest również romantyczna i nieco roztrzepana Paulina (Marta Żmuda Trzebiatowska). Wierzy, że Karol jest tym jedynym i gdy odkrywa, że jest z nim w ciąży, nie posiada się ze szczęścia. Sęk w tym, że Karol ma już jedną narzeczoną, a na małżeństwo i ojcostwo nie ma najmniejszej ochoty. – Chciałam, żeby była małą wstrętną żmijką – mówi o swojej bohaterce Marta Żmuda Trzebiatowska. – Sprytną, nie wyrachowaną. Ona jest w stanie zrobić wszystko, choćby udawać, że jest w ciąży, by zatrzymać przy sobie ukochanego. Na planie wydawało mi się, że to kobieca wersja Karola. Podobają się jej wszyscy mężczyźni!

Wdzięki Karola skuszą również z pozoru zachowawczą Irenę (Katarzyna Zielińska). – Troszkę poplątana, bardzo stanowcza, z zasadami – opisuje swoją postać Katarzyna Zielińska. – Jest nad wyraz punktualna i skrupulatna, wszystko liczy i zapisuje w notesie. Kocha Karola w przedziwny sposób, można powiedzieć – statystycznie. Notuje, ile spędza z nim czasu, ile było uścisków, całusów.

Głowę dla przystojnego uwodziciela stracą również seksowna kelnerka Adrianna (Katarzyna Glinka), zmysłowa sekretarka Ania (Emilia Komarnicka), a nawet żona policjanta (Anna Samusionek), która w przypływie namiętności powie mu: „Będziesz mój. Choćby nie wiem co”.

Jedyną bohaterką filmu obojętną na urok Karola okaże się jego koleżanka z pracy – pewna siebie i seksowna Mira (Anna Mucha). Jak to możliwe? Po prostu – tak jak Karol – do szaleństwa kocha kobiety! – Chciałam, żeby moja Mirka była fajną współczesną dziewczyną, która w nosie ma Karolów i jemu podobnych – wyjaśnia Anna Mucha. – Żyje według własnego kodeksu, przykazań, moralności. Myślę że – wbrew pozorom – ona jest dużo bardziej czysta, jasna, określona światopoglądowo i moralna niż główny bohater. Tymczasem jemu wybacza się wiele, a jej temat się drąży.

Niestety, pewnego dnia podboje Karola wychodzą na jaw, a rozczarowana i rozżalona Maria planuje perfidną zemstę…

Galapagos Films przedstawia wydanie Blu-ray i DVD komedii „Och, Karol 2”, którą w kinach obejrzało 1 700 000 widzów! Film, wprowadzony do kin 21 stycznia 2011, przez 4 tygodnie z rzędu utrzymywał się na pierwszym miejscu polskiego Box Office, a przez 52 dni w Top 10 Box Office. Do dzisiaj jest niekwestionowanym liderem polskiego Box Office 2011 roku!

- Spodziewam się ogromnego sukcesu na rynku nośników Blu-ray i DVD, bo film cieszył się nieprawdopodobną popularnością w kinach- mówi producent „Och, Karol 2” Tadeusz Lampka. – To komedia skierowana do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Mimo iż traktuje o seksie i relacjach damsko-męskich, jest dla każdego. Podoba się 15-latkom, bawi ich starsze rodzeństwo, mamy i babcie.

- „Och, Karol 2” to dowcipna i błyskotliwa komedia, zrealizowana z rozmachem i finezją, którą docenili polscy widzowie. Karol ma słabość do pięknych kobiet, Producent zaś rękę do kasowych superprodukcji. Wierzymy, że wydanie w formatach Blu-ray i DVD powtórzy sukces kinowy – mówi Andrzej Łudziński, Prezes oraz Dyrektor Generalny Galapagos Films.

Film jest nową, uwspółcześnioną wersją komedii z 1985 roku. Powstał na podstawie scenariusza Ilony Łepkowskiej i Piotra Wereśniaka, który jest także jego reżyserem. Piotr Wereśniak to jeden z najbardziej uzdolnionych filmowców w Polsce. Jest autorem scenariusza kultowego „Kilera” i „Pana Tadeusza” oraz współtwórcą popularnych seriali „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” i „Kryminalni”.

Główne role w „Och, Karol 2” grają najpopularniejsi polscy aktorzy. W tytułowego bohatera wciela się Piotr Adamczyk – gwiazda głośnych produkcji „Chopin. Pragnienie miłości” oraz filmów o papieżu Janie Pawle II. Obok niego w obsadzie komedii znaleźli się Małgorzata Socha („Brzydula” – na DVD w ofercie Galapagos Films), Marta Żmuda Trzebiatowska („Nie kłam, kochanie”), Katarzyna Zielińska („Barwy szczęścia”), Małgorzata Foremniak („Na dobre i na złe”), Katarzyna Glinka („Barwy szczęścia”) i Anna Mucha („M jak miłość”).

W pozostałych rolach same aktorskie znakomitości. Jan Frycz, dwukrotny zdobywca Orłów – najważniejszych rodzimych nagród filmowych, wciela się w postać psychoanalityka opiekującego się Karolem. Jego bohater cierpliwie wysłuchuje historii o kolejnych miłosnych podbojach, ale nie ma pomysłu, jak pomóc swojemu pacjentowi.

W obsadzie komedii „Och, Karol 2” znaleźli się także: Emilia Komarnicka („Na dobre i na złe”), Tamara Arciuch („M jak miłość”), Andżelika Piechowiak („M jak miłość”), Ewa Kasprzyk („Na dobre i na złe”), Magdalena Mielcarz („Quo Vadis”), Rafał Rutkowski („Idealny facet dla mojej dziewczyny”), Wiktor Zborowski („Śluby panieńskie”), Marek Barbasiewicz („Fala zbrodni”), Grzegorz Małecki („M jak miłość”) i gwiazda sceny kabaretowej – Grzegorz Halama.

Film zaskakuje widzów nie raz. Małgorzata Foremniak po raz pierwszy prezentuje w nim efektowny tatuaż, Anna Mucha całuje… kobietę.

WYDANIE BLU-RAY DVD

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Och, Karol 2” trafi do sklepów w całej Polsce 27 maja 2011 roku!

Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych.

WYDANIE DVD

  • Zwiastun filmowy
  • Teledysk: Wierność jest nudna

Och, Karol 2Och, Karol 2

WYDANIE BLU-RAY

  • Materiały TV Dziewczyny Karola
  • Zwiastuny filmowe
  • Wywiady z twórcami i aktorami
  • Za kulisami filmu
  • Reportaże z premier w Warszawie i Krakowie
  • Teledysk: Wierność jest nudna

Och, Karol 2Och, Karol 2

DLA FANÓW FILMU GALAPAGOS PRZYGOTOWAŁ TAKŻE SPECJALNE WYDANIA KOLEKCJONERSKIE:

  • 2-dyskową limitowaną edycję specjalną DVD z pełnym pakietem dodatków, prawie 60 minut, w eleganckim, ekskluzywnym opakowaniu
  • 1-dyskową edycję DVD w specjalnym opakowaniu digipack ze zdjęciami gwiazd filmu oraz atrakcyjnym filmowym gadżetem; wydanie dostępne wyłącznie w sieci Saturn i Media Markt
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…