Łazarkiewicz o młodych gwiazdach polskiego kina 0

Reżyserka Ostatniego dzwonka z uwagą śledziła karierę wspomnianych artystek, a pozyskanie ich do filmowej ekipy było jednym z jej nadrzędnych celów. Atutem młodych gwiazd miał być zarówno wiek, talent jak i wielka charyzma, dobrze współgrające z opowiedzianą w filmie emocjonującą historią o młodzieńczej miłości i dojrzewaniu.

kadr z filmu Maraton tańca.

W Maratonie tańca Kulig i Frycz wcieliły się w przyjaciółki rywalizujące o główną nagrodę w nietypowym konkursie tanecznym, których los złączy się z osobą wyniosłej gwiazdy pop Dżessiki, zagranej przez Agnieszkę Podsiadlik.

Praca na filmowym planie obfitowała w wiele zabawnych, czasem zupełnie niecodziennych sytuacji. Aktorki zgodnie przywołują figle jakie ekipie Maratonu tańca płatała pogoda. Oto, kręcone na przełomie sierpnia i września zdjęcia skomplikowały się z powodu nieoczekiwanych opadów śniegu. Jako że aktorzy nie mogli przebrać się w zimowe ubrania, pracę musiano kontynuować w dość ekstremalnych warunkach. „Śmialiśmy się, że trzeba będzie wykonać niezwykłą pracę wymazując płatki śniegu przy montażu” – żartuje Agnieszka Podsiadlik. Najciekawszy był sposób w jaki poradzono sobie z parą z ust, która pojawiała się na chłodzie. Tutaj aktorkom z pomocą przyszli technicy i… kostki lodu, których rozgryzanie okazało się skutecznym sposobem na niwelowanie niepożądanego efektu.

Śnieg nie miał jednak szans wobec roztańczonej, pełnej ciepła atmosfery, która panowała w trakcie zdjęć do Maratonu tańca. Dodatkowych sił i pozytywnej energii dodawała aktorkom sama Magdalena Łazarkiewicz i jej charakterystyczny sposób pracy: „Dawała nam niezwykle dużo swobody i fajnie było móc poczuć, że ma do nas duże zaufanie” – wspomina Olga Frycz.

Łazarkiewicz jest przekonana, że zatrudnione przez nią aktorki, to osoby bezwzględnie skazane na sukces. „To fantastyczne, młode osoby, które na pewno zrobią w najbliższym czasie karierę” – stwierdza reżyserka. Prawdziwości jej słów może dowodzić rozwijająca się w zawrotnym tempie, zagraniczna kariera Joanny Kulig, która mimo młodego wieku ma już na koncie występy u boku wybitnych aktorów – dwukrotnie nominowanego do Oscara Jeremy’ego Rennera (Hansel & Gretel: Witch Hunters), Ethana Hawke’a (nominowany do Oscara za Dzień próby), czy samej Juliette Binoche, zdobywczyni Oscara za rolę w Angielskim pacjencie.

[informacja prasowa]_

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…