Czysta krew - premiera 3. sezonu na DVD 0

Galapagos Films z dumą przedstawia wydanie DVD trzeciego sezonu Czystej krwi – wyjątkowej produkcji telewizji HBO.

Czysta krew

Wynalezienie syntetycznej krwi wywołało na świecie prawdziwą rewolucję. Okazało się bowiem, że od wieków pomiędzy ludźmi żyją wampiry, które zmęczone ukrywaniem się mogą wreszcie wyjść z cienia. Wierzą, że teraz – kiedy swój apetyt mogą zaspokoić napojem o nazwie Czysta krew – będą wiodły normalne życie w świecie, którego kiedyś były częścią. Niestety, nie wszystkim się to podoba. W ludzkim i wampirzym światku zaczyna wrzeć…

W takiej rzeczywistości żyją główni bohaterowie serialu: 25-letnia Sookie Stackhouse (Anna Paquin) – skromna dziewczyna z Południa i… telepatka słysząca myśli innych ludzi oraz 173-letni wampir Bill Compton (Stephen Moyer). Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, która nie podoba się ani ludziom, ani krwiopijcom, jednak wszyscy starają się kochanków wykorzystać do swoich celów.

W trzecim sezonie serialu Sookie i Bill zostają wciągnięci w diaboliczną intrygę uknutą przez Russella Edgingtona (Denis O’Hare) – liczącego tysiące lat Króla wampirów z Mississippi wierzącego, że światem powinny rządzić wampiry, a ludzie mogą im co najwyżej usługiwać. Edgington chce zmienić swoje marzenie w rzeczywistość i ma nadzieję, że pomogą mu w tym Bill oraz zaprzyjaźnione wilkołaki. Czy rzeczywiście?

Swoje porachunki z królem ma Eric Northman (Alexander Skarsgård), któremu przed wiekami Edgington wymordował rodzinę. Eric chce się zemścić, ale nie będzie to zadanie łatwe. Czy mu się uda?

Związek Billa i Sookie zostanie wystawiony na niełatwą próbę. W życiu Billa pojawi się miłość sprzed wieków, z kolei Sookie ulegnie fascynacji przystojnym wilkołakiem Alcidem (Joe Manganiello). Czy będą w stanie uratować miłość, która ich połączyła?

Nadziei na wielkie uczucie nie traci brat Sookie – Jason Stackhouse (Ryan Kwanten). Przypadkowe spotkanie z piękną Crystal Norris (Lindsay Pulsipher) sprawi, że Jason ponownie uwierzy w miłość mimo, że jego ukochana skrywa niejedną tajemnicę, a jej rodzina utrzymuje się z produkcji narkotyków. Czy Jasonowi i Crystal uda się pokonać niechęć otoczenia i stworzyć prawdziwy związek?

Tara (Rutina Wesley), zrozpaczona po śmierci ukochanego Eggsa, zapomnienia szukać będzie w ramionach atrakcyjnego, acz niebezpiecznego wampira Franklina Motta (James Frain), który wobec dziewczyny ma własne plany. Czy Tara wyjdzie z tego związku cała?

Sam Merlotte (Sam Trammell) odnajdzie wreszcie rodzinę, która porzuciła go przed laty. Spotkanie z nimi okaże się jednak początkiem poważnych kłopotów, które zakłócą spokój miasteczka Bon Temps. Jakich?

Miłość odnajdzie również Lafayette (Nelsan Ellis). W przystojnym pielęgniarzu Jesusie Velasquezie (Kevin Alejandro) odnajdzie wspaniałego kochanka i kompana do zabawy. Czy jednak Jesus jest naprawdę tym za kogo się podaje?

Czysta krewCzysta krew

ODPOWIEDZI NA TE I INNE PYTANIA W TRZECIM SEOZNIE „CZYSTEJ KRWI”. PRZYGOTUJCIE SIĘ NA JESZCZE WIĘCEJ EMOCJI, JESZCZE WIĘCEJ KRWI. PRZYGOUJCIE SIĘ NA POZNANIE PRAWDZIWEJ TOŻSAMOŚCI SOOKIE…

Podobnie jak wcześniejsze, również sezon trzeci serialu został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. „Serial Czysta krew stał się jeszcze dziwniejszy, jeszcze bardziej skomplikowany i jeszcze lepszy do oglądania” – pisał po premierze pierwszego odcinka trzeciej serii recenzent dziennika „Kansas City Star”.

Nie zawiedli również widzowie. Pierwszy odcinek nowego sezonu w USA obejrzało (łącznie z powtórkami) 6,4 miliona widzów, ponad milion więcej niż premierowy odcinek serii drugiej! Z kolei premiera 11 odcinka trzeciego sezonu zgromadziła przed telewizorami (bez powtórek) 5,44 miliona Amerykanów ustanawiając nowy rekord w historii cyklu. Dziś „Czysta krew” jest najchętniej oglądaną produkcją HBO tuż po kultowym serialu kryminalnym „Rodzina Soprano”.

Już w czerwcu telewizja HBO rozpocznie za oceanem emisję 4 serii „Czystej krwi”. Fani odliczają dni pozostałe do premiery, a twórca serialu – Alan Ball – zdradza, że w nowym sezonie niebagatelną rolę odegrają… czarownice.

NIE MA NIC LEPSZEGO NIŻ SZKLANECZKA (CZYSTEJ) KRWI
„Czysta krew” to brawurowa ekranizacja powieściowego cyklu Charlaine Harris, amerykańskiej autorki licznych bestsellerów. Ich sfilmowania podjął się Alan Ball – scenarzysta, reżyser i producent uhonorowany Oscarem® za fabułę głośnego „American Beauty” w reżyserii Sama Mendesa oraz twórca kultowego już serialu HBO „Sześć stóp pod ziemią”.

W postać głównej bohaterki serialu – Sookie Stackhouse – wcieliła się Anna Paquin, jedna z najzdolniejszych amerykańskich aktorek młodego pokolenia uhonorowana w 1994 roku Oscarem® za drugoplanową rolę w głośnym „Fortepianie” w reżyserii Jane Campion. Rolę jej wampirzego kochanka – Billa Comptona – zagrał doświadczony brytyjski aktor Stephen Moyer, dla którego udział w „Czystej krwi” okazał się bramą do międzynarodowej popularności. Warto zauważyć, że Anna Paquin i Stephen Moyer pozostają parą również poza ekranem, a w 2009 roku ogłosili swoje zaręczyny.

Jak większość wielkich przedsięwzięć, serial „Czysta krew” powstał poniekąd z przypadku. Alan Ball, który dla HBO stworzył już uhonorowany dziesiątkami nagród serial „Sześć stóp pod ziemią” szukał pomysłu na kolejny. Podczas przypadkowej wizyty w księgarni wpadła mu w ręce powieści Charlaine Harris o przygodach Sookie Stackhouse. Zafascynowany wykreowanym przez autorkę światem, w którym ludzie i wampiry żyją obok siebie uznał, że warto przenieść go na mały ekran.

Harris już wcześniej otrzymywała propozycje ekranizacji swoich powieści, ale dopiero Alan Ball przekonał ją do tego, że zrobi to najlepiej. Zaraz po podpisaniu stosownych umów filmowiec rozpoczął prace nad odcinkiem pilotażowym, do którego napisał scenariusz i który również wyreżyserował. W lutym 2007 ogłoszono, że główne role w przygotowywanym serialu zagrają Anna Paquin i Stephen Moyer, a latem ekipa weszła na plan.

Efekt ich pracy został entuzjastycznie przyjęty przez szefów HBO, którzy po obejrzeniu odcinka pilotażowego podjęli decyzję o realizacji kolejnych. Ekipa wróciła na plan jesienią 2007 roku.

Pierwszy odcinek „Czystej krwi” został pokazany na antenie telewizji HBO 7 września 2008 roku. Oglądało go 1,44 mln widzów, co było wynikiem dobrym, ale nie rewelacyjnym. Jednak już kilka tygodni później serial gromadził przed telewizorami prawie 7 mln widzów tygodniowo, a moda na wampiry opanowała Amerykę. Dodatkowo w grudniu 2009 roku serial zdobył kolejne nominacje do Złotych Globów w kategoriach „najlepszy serial – dramat” oraz „najlepsza aktorka w serialu – dramacie” (Anna Paquin).

Charakterystyczną sekwencję otwierającą serial „Czysta krew” przygotowało studio Digital Kitchen, z którym Alan Ball współpracował już przy swoim „Sześć stóp pod ziemią”. Podczas jej produkcji filmowcy wykorzystali wiele różnych technik realizacji, a niektóre z klatek taśmy filmowej – dla lepszego efektu – skropili prawdziwą krwią.

WYDANIE DVD
Trzeci sezon serialu „Czysta krew” na DVD zadebiutuje 30 maja. Na pięciu płytach DVD znajdzie się 12 odcinków cyklu oraz wyjątkowe dodatki specjalne, to najbogatsze jak dotąd wydanie serialu.

DODATKI SPECJALNE:
• Anatomia scen
Odkrywcze wprowadzenie do Świata wilkołaków – Alan Ball, obsada i ekipa filmu
zabierają nas w podróż przez filmowanie ekscytujących scen walk wilkołaków w początkowych odcinkach sezonu.
• Mini epizody Czystej krwi
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak Jessica poznała Hanka, kierowcę ciężarówki, którym się pożywiła pod koniec drugiego sezonu? Zobacz jeszcze więcej nowych scen, które wyjaśnią tło
historii, które uwielbiasz.
• Analiza Czystej krwi
Zostań z nami! Po każdym epizodzie czeka na Ciebie dolewka Czystej krwi!
• Teledysk Snoop Dogg „Oh Sookie”

ORAZ
Siedem komentarzy obsady i twórców, w tym Alana Balla, Anny Paquin, Stephena Moyera, Alexandra Skarsgarda, Joego Manganiello, Kristin Bauer Van Straten, Denisa O’Hare i wielu innych.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…