Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Paramount bierze The Mighty 0

Z pewnym zdziwienie można było przyjąć fakt, że prawa do ekranizacji komiksu The Mighty z wydawnictwa DC Comic trafiły do Paramount – tym bardziej, że za wcześniejsze adaptacje tytułów z tego wydawnictwa odpowiadało Warner Bros. Jednak, jako że prawa do komiksu mieli jego twórcy: Keith Champagne, Peter Tomasi i Peter Snejberg – umowa została podpisana właśnie z Paramount Pictures.

Czym wyróżnia się The Mighty na tle innych historii o superbohaterach? Mianowicie tym, że dokonuje swoistego twistu, bowiem opowiada o pościgu zwykłego człowieka (gliniarza w dodatku) za przestępcą, który jest ni mniej, ni więcej, tylko posiadającym nadnaturalne zdolności herosem.
I naraz powstaje pytanie: jak normalny facet może sprowadzić do parteru kogoś, kto jest superbohaterem? Czy ma jakiekolwiek szanse? I czy coś takiego w ogóle ma sens?

Projekt zapowiada się bardzo interesująco, tym bardziej, że Paramount ma spore doświadczenie w tworzeniu filmów o superbohaterach (żeby wspomnieć Thora i Iron Mana). Co prawda póki co nie ma jeszcze scenariusza, ale warto chyba śledzić informacje o The Mighty.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…