Rusza pierwsza produkcja Studia Wajdy! 1

Misją nowo utworzonego Studia Wajdy jest wyszukiwanie talentów wśród debiutujących reżyserów i otoczenie ich kompleksową opieką w najwrażliwszym momencie ich kariery filmowej – na samym starcie.

reżyserka Norah McGettigan

Sanktuarium to pierwsza produkcja Studia i jednocześnie debiut irlandzkiej reżyserki Nory McGettigan, znanej do tej pory w Polsce z krótkich metraży: A Song for Rebecca czy Jak to jest być moją matką (nagroda specjalna San Sebastian 2008 oraz FPFF w Gdyni 2008).

Latem tego roku rozpoczną się zdjęcia do irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory McGettigan pt. Sanktuarium. Będzie to pierwsza produkcja Studia Wajdy, które powstało przy Szkole Wajdy. Dystrybucję filmu w Polsce planuje Best Film.

Film Nory McGettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki, którzy w obliczu trudnej sytuacji, próbują odbudować swoją więź.

Zdjęcia do filmu zaczynają się w sierpniu tego roku i będą realizowane w Polsce i Irlandii. Dystrybucja filmu w Polsce planowana jest przez firmę Best Film jesienią 2012.

Konferencja prasowa Studia Wajdy odbędzie się 7 czerwca, o godz. 11.00, w Multikinie podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

[informacja prasowa]

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…