Pożegnanie z Magdą M. - odwołane! 0

Telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuacji serialu „Magda M.”. Zdjęcia do czwartej serii rozpoczną się w styczniu 2007 roku. Prace nad scenariuszem do nowych odcinków już rozpoczęto.

To nie koniec perypetii najpopularniejszej polskiej pani adwokat, Magdy Miłowicz. Telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuowaniu produkcji serialu Magdy M.. Zdjęcia do czwartego sezonu wystartują już na początku przyszłego roku. Emisję premierowych odcinków stacja przewiduje na wiosnę 2007 roku. Obecnie trwają już prace nad scenariuszem oraz przygotowania do realizacji kolejnych dziesięciu odcinków Magdy M..Dorota Chamczyk – producent serialu, tak mówi o decyzji: Magdy M. jest określana mianem fenomenu na polskim rynku telewizyjnym. Ten całkowicie polski koncept serialowy z każdą serią ogląda coraz większa, zdumiewająca swą wiernością grupa widzów. Zaczynając prace nad jego produkcją, nie przypuszczaliśmy, że Magda M. aż tak oczaruje polską widownię. Wierzyliśmy bardzo w scenariusz. Jako producenci byliśmy dumni z obsady aktorskiej, którą udało nam się pozyskać. Dbaliśmy, aby każdy element był maksymalnie dopracowany – reżyseria, zdjęcia, muzyka. Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania.

Z odcinka na odcinek obserwowaliśmy jak Magda M. jest odbierana, gdzie są jej najmocniejsze strony, dlaczego tak silnie widownia przeżywa i akceptuje wykreowany świat Magdy M.

Ten serial na pewno nie istniałby bez jego wiernych odbiorców. To oni zażarcie dyskutują na forach i blogach, cytują zdania ze scenariusza w prywatnych dialogach, kupują symboliczne dla serialu wielbłądy i słoneczniki, spotykają się na oglądaniu kolejnych odcinków w świetlicowym gronie. I wreszcie, wysyłają do producentów maile z błaganiem, by kontynuować opowieść o ich ulubionych bohaterach. To widzowie współtworzą świat Magdy M. i niejako oni, poprzez swoją aktywność, utwierdzili nas co do słuszności podjęcia decyzji o kontynuacji serialu, mimo iż planowaliśmy zakończenie produkcji.

Serial Magda M. wystartował na antenie TVN wraz z jesienną ramówką, we wrześniu 2005 roku i od razu zyskał sobie olbrzymią sympatię wśród widzów. Magda M. okazała się najchętniej oglądaną nowością w grupie docelowej stacji. W każdy wtorek losy tytułowej bohaterki i jej przyjaciół śledziło blisko 3 mln osób. Decyzja o powstaniu kolejnej serii zapadła już po emisji pierwszych odcinków serialu. Drugą serię oglądała podobna liczba osób – średnio 2 972 543. Sezon trzeci przyciągnął przed ekrany jeszcze więcej widzów, średnio ponad 3,5 mln. A ostatni odcinek trzeciej serii, wyemitowany 12 grudnia ponad 4,5 mln osób.

Więcej o serialu w reportażu Pożegnanie z Magdą M. – odwołane, w TVN w sobotę, 16 grudnia o godz. 11.10.

źródło: magdam.onet.pl

Kadr z filmu Magda M. / magdam.onet.plKadr z filmu Magda M. / magdam.onet.pl Kadr z filmu Magda M. / magdam.onet.plKadr z filmu Magda M. / magdam.onet.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Wodnica79

Problem takich seriali polega na tym, ze ich 'wspaniali' twórcy nie wiedzą, kiedy przestać kręcić. Maja pomysł na pewną liczbę odcinków, a potem zaczyna się lanie wody i to coraz gorsze. A ludzie to oglądają 'z przyzwyczajenia' – przy obiedzie, kolacji… A przy niektórych innych – sztycznie wykreowanych na hit, zawsze się znajdzie grono histeryków (głównie histeryczek niestety), którzy będą wzdychać, że szkoda, że to już koniec albo, że tak strasznie sie cieszą, że będą kolejne odcinki…

A potem się dziwić, że na porządne filmy kasy nie ma. Osobiście wolałabym dwie naprawdę dobre produkcje rocznie, niż 3/4 tych wszystkich 'wspaniałych' polskich seriali, opartych na równie 'wspaniałych' zagraniczncznych (gł. amerykańskich) pomysłach.

Trophy

Nie no przyznam, że 1 sezon był nawet ciekawy. Mogli na nim już skończyć. Ale nie!! Muszą przeciągać… Ehhh… ;)

pewnie w nastepnym sezonie :-) przez piersze 9 odcinkow MAGDA M bedzie szla na Spotkanie z Piotrem ;) to mi przypomina japońskie bajki ;) Kapitan Hawk ;) tam jak piłkarze zaczynali akcje to byla retrospekcja i potrafili kilka odcinkow jeden mecz grac ;) przeciaganie w ostatniej serii tak wkurzalo ;) no ale przyznaje, ze chociaz ogladalem film jednym okiem a drugim siedzialem przed monitorem ;) to kilka odcinkow w taki sposob zaliczylem :)

PazuzU

Mam juz dosc tego serialu po co to przeciagaja mogli by dac jeszcze 1 odcinek ze oni biora sluby itp. ale zeby kolejny sezon

Yasha

Masakra…
a mówi się, że filmowcy nie mają kasy, a na takie badziewie jest!

Proszę czekać…