Pożegnanie z Magdą M. - odwołane!

Telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuacji serialu „Magda M.”. Zdjęcia do czwartej serii rozpoczną się w styczniu 2007 roku. Prace nad scenariuszem do nowych odcinków już rozpoczęto.

To nie koniec perypetii najpopularniejszej polskiej pani adwokat, Magdy Miłowicz. Telewizja TVN podjęła decyzję o kontynuowaniu produkcji serialu Magdy M.. Zdjęcia do czwartego sezonu wystartują już na początku przyszłego roku. Emisję premierowych odcinków stacja przewiduje na wiosnę 2007 roku. Obecnie trwają już prace nad scenariuszem oraz przygotowania do realizacji kolejnych dziesięciu odcinków Magdy M..Dorota Chamczyk – producent serialu, tak mówi o decyzji: Magdy M. jest określana mianem fenomenu na polskim rynku telewizyjnym. Ten całkowicie polski koncept serialowy z każdą serią ogląda coraz większa, zdumiewająca swą wiernością grupa widzów. Zaczynając prace nad jego produkcją, nie przypuszczaliśmy, że Magda M. aż tak oczaruje polską widownię. Wierzyliśmy bardzo w scenariusz. Jako producenci byliśmy dumni z obsady aktorskiej, którą udało nam się pozyskać. Dbaliśmy, aby każdy element był maksymalnie dopracowany – reżyseria, zdjęcia, muzyka. Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania.

Z odcinka na odcinek obserwowaliśmy jak Magda M. jest odbierana, gdzie są jej najmocniejsze strony, dlaczego tak silnie widownia przeżywa i akceptuje wykreowany świat Magdy M.

Ten serial na pewno nie istniałby bez jego wiernych odbiorców. To oni zażarcie dyskutują na forach i blogach, cytują zdania ze scenariusza w prywatnych dialogach, kupują symboliczne dla serialu wielbłądy i słoneczniki, spotykają się na oglądaniu kolejnych odcinków w świetlicowym gronie. I wreszcie, wysyłają do producentów maile z błaganiem, by kontynuować opowieść o ich ulubionych bohaterach. To widzowie współtworzą świat Magdy M. i niejako oni, poprzez swoją aktywność, utwierdzili nas co do słuszności podjęcia decyzji o kontynuacji serialu, mimo iż planowaliśmy zakończenie produkcji.

Serial Magda M. wystartował na antenie TVN wraz z jesienną ramówką, we wrześniu 2005 roku i od razu zyskał sobie olbrzymią sympatię wśród widzów. Magda M. okazała się najchętniej oglądaną nowością w grupie docelowej stacji. W każdy wtorek losy tytułowej bohaterki i jej przyjaciół śledziło blisko 3 mln osób. Decyzja o powstaniu kolejnej serii zapadła już po emisji pierwszych odcinków serialu. Drugą serię oglądała podobna liczba osób – średnio 2 972 543. Sezon trzeci przyciągnął przed ekrany jeszcze więcej widzów, średnio ponad 3,5 mln. A ostatni odcinek trzeciej serii, wyemitowany 12 grudnia ponad 4,5 mln osób.

Więcej o serialu w reportażu Pożegnanie z Magdą M. – odwołane, w TVN w sobotę, 16 grudnia o godz. 11.10.

źródło: magdam.onet.pl

Kadr z filmu Magda M. / magdam.onet.plKadr z filmu Magda M. / magdam.onet.pl Kadr z filmu Magda M. / magdam.onet.plKadr z filmu Magda M. / magdam.onet.pl