Zdjęcia z Bitwy pod Wiedniem 0

Zdjęcia do filmu Bitwa pod Wiedniem w reżyserii Renzo Martinellego rozpoczęły się 2 maja w Rumunii. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak F. Murray Abraham, Enrico LoVerso,Alicja Bachleda-Curuś, Daniel Olbrychski, Andrzej Seweryn, Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Wojciech Mecwaldowski. Film powstaje w koprodukcji włosko-polsko-tureckiej przy znaczącym wsparciu władz Polski. Dofinansowany przez PISF.

Bitwa pod Wiedniem

Jerzy Skolimowski – król Jan III Sobieski

Daniel Olbrychski – generał artylerii koronnej Marcin Kazimierz Kątski

Borys Szyc - hetman wielki koronny Mikołaj Adam Sieniawski

Wojciech Mecwaldowski – Jerzy Franciszek Kulczycki

Marcin Walewski – Jakub “Fanfan” Sobieski

Borys SzycBorys Szyc

Wojciech MecwaldowskiWojciech Mecwaldowski

Daniel OlbrychskiDaniel Olbrychski

Jerzy SkolimowskiJerzy Skolimowski

Jerzy SkolimowskiJerzy Skolimowski

Marcin WalewskiMarcin Walewski

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Jana

Koprodukcja włosko-polsko-turecka? Ciekawy konglomerat… Polsko-turecka to historycznie uzasadnione, chociaż interesy sprzeczne! Włosi zaś pasują tu jak przysłowiowy “kwiat do kożucha”:) Ale cóż, różne zawiera się "sojusze":)))

Jana

Czy to żart?! Jakoś nie bardzo to sobie wyobrażam:) Chyba jednak miał, ale nie zagra, bo wyraźnie jest napisane, że tę rolę dostał Skolimowski, choć to też trochę zaskakujące:) Najlepszy Sobieski w historii filmu polskiego to nieodżałowany śp. Mariusz Dmochowski!

merlyn1

…a Gibson miał zagrać Sobieskiego.

Jana

Obsada interesująca, chociaż dawno chyba nie widziałam Skolimowskiego przed, a nie za kamerą:) Zdjęcia na pierwszy rzut oka dowodzą dbałości o realia epoki, jeśli na podstawie kilku fotosów można to orzec(?) Na ile będzie w zgodzie z prawdą historyczną? A no zobaczymy! Myślę, że włoskiemu reżyserowi raczej klimat tej epoki… chyba obcy jest:) Reszta się okaże! Ciekawe jaki będzie efekt końcowy?

Czudi

Skolimowski wygląda jak z epoki, reszta też ok, a czas pokaże co z tego interesującego tematu wyciągnie włoski reżyser

Proszę czekać…