Nowy film Antona Corbijna

Anton Corbijn na planie filmu Amerykanin z 2010 r.

Anton Corbijn, reżyser Control i Amerykanina zajmie się ekranizacją powieści autorstwa Johna le Carré pt. "A Most Wanted Man" ("Bardzo poszukiwany człowiek"). Autorem scenariusza jest Andrew Bovell (Kwestia zaufania, Furia). Film opowie o nielegalnie przebywającym Muzułmanie, który zostaje wciągnięty w wojnę z terroryzmem.

Książka Carré'a jest oparta na historii Murata Kurnaza, więźnia Guantanamo, który spędził kilka lat w więzieniu bez ustalenia żadnych zarzutów. Zdjęcia do filmu realizowane będą w Hamburgu. Rozpoczną się zimą tego roku.

Na premierę czeka także film Tinker, Tailor, Soldier, Spy z Garym Oldmanem i Colinem Firthem, który jest także adaptacją jednej ze szpiegowskich książek Carré'a.

Źrodło: http://www.firstshowing.net/2011/the-american-director-anton-corbijn-to-adapt-a-most-wanted-man/


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.