Idy marcowe otworzą festiwal w Wenecji

George Clooney w filmie Miłosne gierki

Nowy film wyreżyserowany przez George'a Clooneya The Ides of March (Idy marcowe) otworzy tegoroczny 68. festiwal filmowy w Wenecji (31 sierpnia br.). Będzie już to czwarty film, którego reżyserem jest Clooney. Wcześniejsze trzy to: Niebezpieczny umysł, Good Night and Good Luck i Miłosne gierki.

George Clooney i Ryan Gosling na planieGeorge Clooney i Ryan Gosling na planie

Clooney wcieli się również w postać jednego z kandydatów Demokratów w wyborach na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

W obsadzie filmu są: Ryan Gosling, Philip Seymour Hoffman, Evan Rachel Wood, Marisa Tomei, Paul Giamatti, Max Minghella i Jeffrey Wright.

Film jest adaptacją sztuki Beau Willimona "Farragut North". The Ides of March ma być historią młodego człowieka, który dołącza do sztabu wyborczego jednego z kandydatów na prezydenta USA. Pełen ideałów i zapału mężczyzna szybko orientuje się, iż realia prawdziwej polityki są zupełnie inne niż sobie wyobrażał. Z czasem coraz mocniej angażuje się w świat pełen brudnych trików i socjologicznych zagrywek.

Obecnie trwa postprodukcja filmu Clooneya. Premiera kinowa w USA odbędzie się 7 października 2011 r.

Na tegorocznym festiwalu w Wenecji pokazywane będą także A Dangerous Method Davida Cronenberga, Faust Aleksandra Sokurova, Bóg zemsty Romana Polańskiego, Un été brûlant Philippe'a Garrela.

Źrodło: http://www.cbc.ca/news/arts/story/2011/06/22/venice-festival-clooney.html


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.