Przebacz Marka Stacharskiego w kinie Muranów 0

8, 15 i 22 stycznia w warszawskim kinie Muranów będzie można zobaczyć film Marka Stacharskiego Przebacz.

Przebacz to historia trudnej miłości z wnikliwą obserwacją kondycji społeczeństwa polskiego w tle. Opowieść o życiu zagubionego w trudnej codzienności bohatera – Stana. Łańcuch szczeniackich wygłupów. Drobnych kradzieży i błędów pozostawionego bez życiowego nauczyciela chłopaka prowadzi do sytuacji bez odwrotu – popełnione przestępstwo zmusza go do wyboru pomiędzy światem, w którym się wychował, a tym który poznał w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Pomimo wyrządzonego zła dostaje szanse odkupienia win. Przypadkowe spotkanie z Joanną staje się dla niego okazją do wydostania się z przestępczego środowiska i rozpoczęcia nowego życia. Metamorfoza Stana, wyrzeczenie się przemocy, próba odnalezienia utraconych więzi z bliskimi i realizacja marzenia o miłości okazują się wyjątkowo trudne, zwłaszcza gdy urażona duma jego niedawnych wspólników nakaże im upomnieć się o swojego towarzysza.

Kadr z filmu Przebacz 2006Kadr z filmu Przebacz 2006

Film Przebacz otrzymał I nagrodę na festiwalu Era Nowe Horyzonty 2006 – w konkursie Nowe Filmy Polskie oraz nagrodę za debiut aktorski dla Marty Malikowskiej na XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Autorem scenariusz i reżyserem Przebacz jest Marek Stacharski. W filmie występują: Bartosz Turzyński, Aleksandra Nieśpielak, Janusz Chabior, Eryk Lubos oraz Gabriela Kownacka.

Film Marka Stacharskiego będzie można obejrzeć w warszawskim kinie Muranów 8, 15 i 22 stycznia o godz. 20:30. W pokazach udział wezmą twórcy filmu.

pisf.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…