Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Pierwsze spojrzenie na Edgara Allana Poe 1

Za reżyserie The Raven odpowiadać ma James McTeigue (V jak Vendetta), zaś historia, osadzona w roku 1849, dotyczyć ma śledztwa prowadzonego przez poetę – pewien maniakalny zabójca zdaje się inspirować utworami Poe’go podczas swojej "pracy". Twórcy obiecują miks klimatu znanego z utworów poety i atmosfery Se7en.

Prócz Cusacka w filmie wystąpią także Alice Eve, Luke Evans i Brendan Gleeson, za scenariusz odpowiadają Ben Livingston i Hannah Shakespeare.

A jak prezentuje się sam Cusack? Całkiem nieźle, nieco mrocznie, choc zbyt mocno przypomina Downeya Jr. z Sherlocka Holmesa. Zresztą, oceńcie sami.

Premiera zaplanowana jest na marzec 2012 roku.
podpis pod obrazkiempodpis pod obrazkiem

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Quagmire

E tam to właśnie z twarzą Cusacka zaczyna się ostatnio dziać coś dziwnego, chyba dają o sobie znać szalone lata 80-te :)

Jana

Norton jest wprawdzie 3 lata młodszy od Cusacka, ale lico ma bardziej sfatygowane. Widać mniej o siebie dba:) Jakoś podobieństwa między nimi nie dostrzegam, natomiast do E.A.Poe owszem, Cusack trochę jest podobny, jeśli wierzyć dagerotypom:)

kpr

dokładnie! :D szczerze myślałem, że to ta sama osoba :)

zAwI

Jak dla mnie, John Cusack na tym zdjęciu wygląda jak Edward Norton w Iluzjoniście.

Jana

Kiedy spoglądam na dagerotyp ("pradziadek" fotografii) Poe, jakieś podobieństwo między aktorem i pisarzem istnieje… Chyba jednak wolę kryminalno-detektywistyczne nowele Poe, jego C. Auguste Dupina, dedukcję… a "Opowieści niesamowite" (albo opowieści niezwykłe) robią piorunujące wrażenie… "groza w każdym calu"! Ciekawe jakie wrażenie zrobi film?

Proszę czekać…