Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Bogate lato roku 2013 0

Można pytać o sens ogłaszania premier z niemal dwuletnim wyprzedzeniem i zasadność ustanawiania tak sztywnych dat, nie ma jednak wątpliwości, że takie info zaostrza apetyt – zwłaszcza gdy wytwórnie ogłaszają swoje plany. A te są całkiem spore.

Jeszcze w maju 2013 premierę mają mieć Iron Man 3 (reż. Shane Black), adaptacja bestselleru Stephena Kinga Mroczna Wieża (reż. Ron Howard) i szósta już część serii Szybcy i Wściekli (spodziewał się ktoś takiego tasiemca?)

Czerwiec uderzy animacjami: Turbo od DreamWorks i Monsters University (prequel Monsters Inc.) od Pixara w reżyserii Dana Scanlona, oraz kolejna adaptacja komiksu w reżyserii Roberta Schwentke, z rolami Ryana Reynoldsa i Jeffa Bridgesa pod tytułem R.I.P.D.

W lipcu zobaczymy Despicable Me 2 oraz Oblivion – nowe SF od Josepha Kosinskiego.

Zapowiada się nieźle, choć nadal trzeba pamiętać, że to tylko zapowiedzi – jak wiadomo, łaska pańska na pstrym koniu jeździ i może się okazać, iż kiepskie wyniki finansowe tego czy innego tytułu (pamiętajmy, że do 2012 jeszcze daleko!) mogą zakopać dany projekt. Z drugiej strony, może też zapoczątkować inny, więc kto wie…

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…