"May the Force Be With You"

Piraci z Karaibów 4 z miliardem dolarów! 1

Tegoroczna produkcja studia Walt Disney Pictures i Jerry Bruckheimer FIlms’, czyli Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach właśnie przekroczyła miliard dolarów wpływów z kin z całego świata! Do tej pory film zarobił 233.7 milionów dolarów w USA i 774 mln poza granicami tego kraju. Obecnie na koncie jest już 1 007 703 000 $.

Johnny Depp i Penelope Cruz w Piratach z Karaibów: Na nieznanych wodach (2011)

Produkcja w reżyserii Roba Marshalla wspięła się na siódme miejsce wszech czasów pod względem przychodu z kin z całego świata i tym samym jest to trzeci film Johnny'ego Deppa, który przekroczył magiczną barierę miliarda dolarów. Pozostałe dwa filmy to druga część Piratów – Skrzynia umarlaka (1.066 mld $) z 2006 roku i Alicja w Krainie Czarów (1.024 mld $) z 2010 roku. Należałoby tutaj zwrócić uwagę, że zarówno Alicja jak i najnowsza część Piratów swój przychód w dużej mierze zawdzięcza droższym biletom na seanse 3D. Wliczając Toy Story 3 (1.063 mld $) Na nieznanych wodach to czwarta produkcja studia Walt Disney Picutres, która przekroczyła wpływy w wysokości miliarda dolarów. Trzecia część Piratów – Na krańcu świata z 2007 roku, znajduje się w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych filmów wszech czasów z wynikiem 963 milionów dolarów, natomiast pierwsza część – Klątwa Czarnej Perły z 2003 roku ma na swoim koncie "zaledwie" 654 mln $.

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach jest ósmym w historii filmem, który dorobił się miliarda dolarów. Obecnie w światowym rankingu Box Office wszech czasów znajduje się na siódmym miejscu, jednakże prawdopodobnie nie będzie najmniejszego problemu na trzecie miejsce po przychodach z następnych tygodni. Stanie się on wtedy najbardziej dochodową produkcją Disney’a.

Dane kwotowe nie mają uwzględnionej inflacji.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…