Borys Szyc w zwiastunie Kreta 1

Pojawił się pierwszy zwiastun thrillera Rafaela Lewandowskiego pt. Kret, który został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Kret

W emocjonującym obrazie o bohaterach zmagających się z mrocznymi tajemnicami najbliższych zagrali Borys Szyc, Marian Dziędziel, Wojciech Pszoniak, Magdalena Czerwińska, Sławomir Orzechowski i Bartłomiej Topa.

Pełna niespodziewanych zwrotów akcji historia Pawła (Borys Szyc), którego rodzinne szczęście z dnia na dzień zatruwa artykuł szkalujący dobre imię jego ojca i wspólnika w interesach (Marian Dziędziel). Paweł rozpoczyna prywatne śledztwo, by odkryć prawdę i oczyścić ojca z zarzutów. Wszystkie tropy prowadzą do zagadkowego człowieka (Wojciech Pszoniak), który skrywa odpowiedzi na nurtujące Pawła pytania i od dawna zdaje się kierować losami jego rodziny… Jak daleko posunie się Paweł, aby ochronić swoich bliskich?

Trzymający w napięciu Kret jest fabularnym debiutem nagradzanego na całym świecie (festiwale Cinéma du Réel, w Paryżu i New Documentaries – MOMA w Nowym Jorku) dokumentalisty Rafaela Lewandowskiego, ze zdjęciami Piotra Rosołowskiego, który wcześniej pracował na planie nominowanego do Oscara „Króliku po berlińsku”.

Wspaniała kreacja aktorska Mariana Dziędziela została uhonorowana na 36. FPFF w Gdyni nagrodą w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Jana

Z rekomendacji wszelakich i pochlebnych recenzji zapowiada się ciekawie…
Poza tym dobra obsada i… świetny Marian Dziędziel, który ostatnimi czasy ma bardzo dobrą passę… "Wesele", "Dom zły", a teraz "Kret". Jeśli ta ostatnia rola jest równie dobra jak poprzednie, to z pewnością warto zobaczyć!

Czudi

Wygląda dobrze, tematyka ciekawe, bez lukru, plus dobre recenzje w prasie; wychodzi na film, który warto zobaczyć.

Proszę czekać…