Klimatyczny plakat Take Shelter

Kadr z filmu Take Shelter

W sieci pojawił się plakat psychologicznego dramatu Jeffa Nicholsa Take Shelter z Michaelem Shannonem (Droga do szczęścia, serial Zakazane imperium) i Jessicą Chastain (Drzewo życia) w rolach głównych.

Zobacz plakat:

Plakat filmu Take ShelterPlakat filmu Take Shelter

Typowy ojciec i mąż, Curtis LaForche (w tej roli Shannon) z klasy średniej dręczy się coraz mocniej pytaniami czy apokaliptyczne sny, które go nawiedzają są zapowiedzią czegoś prawdziwego, nadchodzącej katastrofy, czy objawem choroby psychicznej, której się całe życie obawiał.

Film zaprezentowano w tym roku w Sundance i Cannes. Film na festiwalu w Cannes zdobył główną nagrodę sekcji Tydzień Krytyki. Obraz zwyciężył w sekcji Tygodnia Krytyki Cannes.

W obsadzie są również: Katy Mixon, Shea Whigham, Kathy Baker, LisaGay Hamilton i Ray McKinnon. W amerykańskich kinach film zawita 30 września 2011 r.

Źrodło: http://www.cinemablend.com/new/Birds-Gather-Ominously-In-First-Poster-For-Sundance-Hit-Take-Shelter-25749.html


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.