Bruce Campbell w remake'u Martwego Zła!

Bruce Campbell w filmie Martwe Zło 2 (1987)

Tydzień temu ogłoszono, że powstaje remake filmu The Evil Dead (Martwe Zło) Sama Raimi'ego z 1981, jednak ten mimo plotek, nie będzie reżyserem nowej wersji. Został nim Federico Alvarez, który zasłynął krótkometrażowym Panic Attack! opublikowanym za pośrednictwem portalu YouTube.

Hiszpańskiej stronie internetowej dziennika El Pais udało się porozmawiać z Fede Alvarezem o remake’u The Evil Dead. Oto co reżyser postanowił wyjawić:

Jesteśmy świadomi jakich błędów nie możemy popełnić. Jako fani oryginału mamy świadomość, że obrazimy innych fanów za sam fakt, że podejmujemy się tego zadania. Zamierzamy podejść z szacunkiem do oryginału i sprawdzić, że zadowolimy nie tylko obecnych fanów, ale i przyciągniemy nowych.

Ponieważ jesteśmy fanami oryginału, zdajemy sobie sprawę, że nikt nie chce widzieć żadnego celebryty w remake’u takim jak ten. Jedyną rozpoznawalną twarzą będzie Bruce Campbell, który zaliczy krótki występ pod sam koniec filmu. Zamierzamy zmienić postacie i kilka szczegółów fabuły, trzymając się trzonu w postaci kilku przyjaciół znajdującej się w chatce, otoczonej przez demony, w środku lasu.

Sam Raimi twierdzi, że istnieje cienka granica między horrorem a komedią. Oryginalne The Evil Dead było w zamierzeniu czystym horrorem z mocnymi scenami gore w celu zaszokowania i przestraszenia widza. Wypożyczyłem ten film z moimi przyjaciółmi w wieku trzynastu lat i to był wielki błąd! Film wystraszył nas na śmierć.

Obecnie trwają prace nad scenariuszem, Diablo Cody (Juno) wprowadza poprawki do tekstu Alvareza.

Dodatkowo ciekawą informację Alvarez wyjawił na portalu YouTube w komentarzu pod swoim filmem Panic Attack!:

Zajmuję się The Evil Dead (remake). Sam zrobi Evil Dead 4 prędzej czy później (wierzcie mi, ja to wiem…).


Ronaldinho
"May the Force Be With You"