http://vimeo.com/mironkundzicz

Del Toro o przyszłości 0

Podczas promocji jednego z najlepszych filmów tego roku, mianowicie Labiryntu fauna, jego reżyser Guillermo del Toro wypowiedział się na temat przyszłych projektów.

Odnośnie wyczekiwanego sequelu Hellboya powiedział: Zdjęcia mają się rozpocząć w maju albo czerwcu, ale aktorów zaczniemy szukać dopiero od stycznia.

Guillermo del Toro/zonadvd.comGuillermo del Toro/zonadvd.com

Wspomniał też o trzech projektach, które chciałby zrobić w najbliższym czasie. Chodzi tu o ekranizację powieści H.P. Lovecrafta W Górach Szaleństwa, opowieści o Fauście, Mephisto's Bridge i Montecristo, gotycki western, oparty na klasycznej powieści Hrabia Monte Christo, autorstwa Aleksandra Dumasa.

W planach jest też mroczna ekranizacja książki o przygodach Tarzana autorstwa Edgara Rice'a Burroughsa. Odnośnie tego projektu del Toro (Kręgosłup diabła) powiedział: Wybrałem Tarzana, ponieważ naprawdę myślę, że można jego historię opowiedzieć w bardziej fantastyczny i mroczny sposób. Inny od wszystkich ekranizacji, jakie pojawiły się do tej pory.

Reżyser rozważa też powrót do rodzinnego Meksyku i nakręceniu tam historii o zapaśnikach i wampirach. Obraz miałby nosić tytuł Silver.

Ostatnio pojawiła się też kwestia wspólnego projektu z Alfonso Cuaronem (Ludzkie dzieci). Na ten temat, Cuaron powiedział: Zawsze o tym myślałem. Chcemy zrobić wspólny film, ja, Guillermo i Alejandro Gonz?lez I??rritu (21 gramów). Guillermo wpadł nawet na pomysł, aby opowiedzieć historię porwania, widzianą z trzech różnych perspektyw. Każdy z nas miałby nakręcić punkt widzenia innego bohatera. Różne spojrzenie, na tą samą sytuację.

Jak widać meksykanin będzie miał w najbliższym czasie pełne ręce roboty.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…