Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Cronenberg wpadnie w czarną dziurę? 1

Taki szał pracy może nieco dziwić (zwłaszcza biorąc pod uwagę tempo pracy w ostatnich latach), ale z pewnością fani talentu Cronenberga mogą być z tego faktu zadowoleni – zwłaszcza gdy usłyszą jakim to projektem zainteresował się reżyser. Film ma być adaptacją tekstu Jonathana Lethema pod tytułem As She Climbed Across the Table, za przygotowanie scenariusza odpowiada Bruce Wagner.

O czym opowiada tekst? Jest to historia miłosnego trójkąta, w skład którego wchodzą narrator Phillip Engstrand (profesor na uniwersytecie), fizyczka Alice Coombs, pracująca nad odtworzeniem początków wszechświata oraz… czarna dziura, nazwana "Lack", selektywnie zasysająca przedmioty z otoczenia Alice. Z biegiem czasu kobieta coraz mocniej zafascynowana jest czarną dziurą, a zdesperowany Phillip nie cofnie się przed niczym, by pomóc swej ukochanej…

Absurd? Groteska? Horror? Z pewnością znakomity materiał dla Cronenberga, który w takich klimatach czuje się znakomicie. Warto czekać.

Źrodło: www.firstshowing.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…