Zgarnij 10 polskich kultowych komedii - wyniki 1

Hatak.pl, FDB.pl i dystrybutor Best Film zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w konkursie, w którym do zgarnięcia jest kolekcja DVD „Kanon Filmów Polskich“.

Rejs

„Kanon Filmów Polskich“ to najważniejsze i najlepsze filmy polskie, które powinny znaleźć się w domowej filmotece wielbicieli tych kultowych produkcji. W skład kolekcji wchodzą trzy serie, które sukcesywnie będą ukazywać się na rynku.

Na czym polega fenomen polskich filmów, takich jak „Miś“, „Seksmisja“, „Sami swoi“ ? Dlaczego od lat przyciągają przed ekrany miliony widzów – mimo, że znane są prawie na pamięć? Być może dlatego, że są to filmy uniwersalne, wielopokoleniowe, a kultowe teksty z wielu z nich weszły już do języka codziennego. Są to filmy, które z sentymentem oglądają ludzie znający z własnych doświadczeń „tamte czasy“, a dla młodszych pokoleń stanowią genialne ich odzwierciedlenie.

Wydania DVD są wzbogacone tekstami-komentarzami do filmów autorstwa znanych i cenionych filmoznawców i wykładowców szkół filmowych.

Mimo, że same filmy znamy doskonale, nie mamy pojęcia ile anegdot, ciekawostek i zaskakujących okoliczności towarzyszyło ich powstawaniu …

Publikacje dołączone do poszczególnych filmów zawierają wiele informacji, które niejednokrotnie zaskoczą i zaintrygują czytelników.

Filmy z kolekcji Kanon Filmów Polskich zostały również wzbogacone o wersję z napisami angielskimi i dla niedosłyszących. Wszystkie pozycje z kolekcji są wydane w jednolitej szacie graficznej – nowoczesnej i spójnej wizerunkowo.

Pierwsza seria to najbardziej znane, polskie komedie, które bawią nas od pokoleń.

W skład serii komedii wchodzą:

Jak rozpętałem II wojnę światową
Kingsajz
trylogia Chęcińskiego: Kochaj albo rzuć-Sami swoi – Nie ma mocnych
Rejs
Chłopaki nie płaczą
Poranek kojota
Seksmisja
Vabank I-II
Miś

Już teraz możecie wygrać tę kolekcję 10 płyt DVD z tymi filmami.

Co należy zrobić?

Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursu i odpowiedzieć na proste pytania:

1. Podaj imię i nazwisko aktora, który zagrał w co najmniej dwóch wyżej wymienionych komediach?

Stanisław Tym, Zbigniew Zamachowski, Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Maria Zbyszewska, Halina Buyno-Łoza, Ilona Kuśmierska, Jerzy Janeczek, Anna Dymna, Andrzej Wasilewicz, Jan Machulski, Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Michał Milowicz

2. W jaką postać wcieliła się Katarzyna Figura w filmie "Kingsajz"?

Ala

Pakiet kultowych polskich komedii otrzymują:

Janina Wozińska

Piotr Kozica

Kanon Polskich KomediiKanon Polskich Komedii

Regulamin konkursu:

1. Uczestnictwo w konkursie oznacza zaakceptowanie poniższego regulaminu.
2. Każde zgłoszenie musi zostać wysłane na adres podany w treści konkursu i zawierać imię, nazwisko oraz miejscowość zamieszkania uczestnika.
3. Jedna osoba – jedno zgłoszenie. W przypadku wysłania większej ich liczby, w procesie losowania/przyznawania nagród pod uwagę brane będzie tylko pierwsze.
4. Rozwiązanie konkursu wraz z listą szczęśliwców zostanie opublikowane na łamach serwisu. Dodatkowo każdy zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej za pośrednictwem poczty elektronicznej. W przypadku braku odpowiedzi na zawarte w wiadomości instrukcje w ciągu 30 dni od daty wysłania – nagroda przepada.
W szczególnych sytuacjach (przykładowo – nagrodę stanowią zaproszenia do kina na z góry ustalone seanse) termin ten może ulec skróceniu.
5. Wygrana nie podlega zamianie na inną nagrodę niż przewidziana była w konkursie lub na jej równowartość pieniężną.
6. W przypadku ewentualnych różnic między niniejszym regulaminem a treścią konkursu, priorytet mają ustalenia z treści konkursu.
7. Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883).
8. Redakcja FDB.pl nie ponosi odpowiedzialności za trudności z realizacją konkursu z przyczyn niezależnych (przypadki losowe etc.).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Jana

A dlaczegóż to zmienił się termin nadsyłania rozwiązania konkursu? Było do 26 sierpnia, a teraz do 1 września… Czyżby chętnych do udziału było za mało? Z niecierpliwością czekam już na rozstrzygnięcie, a tu masz:)!

danika

Świetna nagroda:)

Adam_Siennica

No nie – maszyna losująca wybierze szczęśliwców, ale kto wie, czy się właśnie w tym dniu szczęście nie uśmiechnie :)

Jana

To świetnie! Spieszę i ślę, mimo że czasu sporo:) Ale jak to mówią, "kto pierwszy, ten lepszy":) Chociaż, jak mniemam, tutaj kolejność nie gra roli?

Adam_Siennica

Dzięki za zwrócenie uwagi :) Już jest.

Proszę czekać…