Latający mnich, Polacy, Słowacy i Leonardo da Vinci 0

XVIII wiek, słowackie Pieniny. W ukrytym w górach Czerwonym Klasztorze pustelniczy żywot wiodą mnisi kamedulscy, nieświadomi dramatycznych zmian, jakie przeżywa targana wojnami i rewolucjami Europa. Pewnego dnia u wrót klasztoru odnajdują zakrwawionego, bezimiennego mężczyznę. Ratują półżywego nieznajomego, a z czasem postanawiają przyjąć go w swoje szeregi, nadając mu przydomek Cyprian. Wiele lat później tajemniczy zakonnik noszący to imię wsławi się wielkimi odkryciami z dziedziny medycyny i alchemii, a także wynalezieniem machiny, która pozwoliła mu wzbić się w niebo!

Aleksandr Domogarow na planie filmu Latający mnich i tajemnica da Vinci

Charyzmatyczny, zauważony w hollywoodzkich hitach Za linią wroga i Hannibal. Po drugiej stronie maski słowacki gwiazdor Marko Igonda ukazuje nieznane oblicze legendarnego Cypriana, którego enigmatyczne pojawienie w Czerwonym Klasztorze było dopiero początkiem historii wyzwolenia od grzechów namiętnej i krwawej przeszłości. Klucz do zagadki brata Cypriana skrywają barwni bohaterowie, których zagrali polscy aktorzy – Paweł Małaszyński, (Katyń, Skrzydlate świnie) Jerzy Nowak (Ziemia Obiecana, Quo Vadis), Mirosław Zbrojewicz(Pan Tadeusz, Chłopaki nie płaczą), Bartłomiej Firlet(Różyczka, Skrzydlate świnie) i Karolina Kominek(Sala samobójców), a także najsłynniejszy rosyjski aktor w naszym kraju, niezapomniany Bohun z superprodukcji Jerzego Hoffmana Ogniem i mieczemAleksandr Domogarow.

Widowiskowa produkcja trafi do polskich kin już 19 sierpnia.

kadr z filmukadr z filmu

filmowy klasztorfilmowy klasztor
kadr z filmukadr z filmu

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Jana

O mnichu z Czerwonego Klasztoru od dawna krążyły legendy… Myślę, że film może być interesujący, a o tym, że grają w nim Małaszyński i Domogarow inne źródła dawno podały info. http://film.onet.pl/wiadomosci/malaszynski-i-domogarow-w-filmie-latajacy-mnich-i-,1,4788832,wiadomosc.html
Też o tym wspomniałam blisko miesiąc temu:)
http://fdb.pl/osoba/3768-pawel-malaszynski/temat/30833-malaszynski-i-domogarow

Proszę czekać…