Fortepian Chopina będzie latał w 3D! 1

Twórcy oscarowego Piotrusia i wilka wsparci przez czołowych animatorów świata, stojących za sukcesem filmów Toy Story, Gnijąca Panna Młoda i Jurassic Park zapraszają na wyjątkową podróż po najpiękniejszych miastach Europy.

zdjęcie promujące film

Latająca maszyna, która zagości w naszych kinach we wrześniu to pierwsza polska pełnometrażowa animacja, w którym zastosowano technologię stereo 3D, wykorzystaną wcześniej m.in. w Avatarze.

W części aktorskiej wystąpiła hollywoodzka gwiazda Heather Graham (Kac Vegas) i światowej sławy wirtuoz Lang Lang, którego interpretacje utworów Chopina są ozdobą tej podniebnej odysei, godnej porównań z pixarowskim Odlotem

Latająca maszyna powstawała w Łodzi na imponującym planie o powierzchni 10.000 m2. W realizację zaangażowano ponad 200 animatorów.

Na akcję filmu składają się dwie historie, w których kluczową rolę odgrywa magiczna machina, unosząca bohaterów w podniebną odyseję. W części pierwszej dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, który skrywa niezwykłą tajemnicę. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie. W części drugiej – londyńska bizneswoman Georgie, para jej dzieci oraz pianista Lang Lang zostają wciągnięci do świata animowanego filmu 3D, gdzie czeka ich misja sprowadzenia latającej machiny z powrotem do Polski.

Film wejdzie na ekrany kin już 16 września

kadr z filmukadr z filmu

latający fortepianlatający fortepian

Źrodło: notatka prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…