The Dark Knight Rises później w Polsce 2

The Dark Knight Rises ma premierę światową 20 lipca 2012 roku, lecz w Polsce zobaczymy go tydzień później, 27 lipca 2012 roku. Dystrybutor chciał zażegnać konfliktu z superprodukcją Ridleya Scotta pt. Prometeusz. Wówczas dla przeciętnego widza mógł by być to zbyt duży dylemat, przez co ucierpiałaby frekwencja.

The Dark Knight Rises

Prometeusz natomiast pojawia się 20 lipca 2012 roku ponad miesiąc po amerykańskiej premierze. The Dark Knight Rises w polskich kinach będzie musiał zmierzyć się z produkcją fantasy studia Pixar pt. Merida Waleczna.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire

Imperial-Cinepix ustalił sobie z własnej woli lub z woli centrali w USA gównianą datę premiery Prometeusza (1,5 miesiąca po Ameryce, raz, że do tego czasu na 100% będzie r5 bo to Fox, a dwa, że szum w Internecie i w innych mediach dawno ucichnie), Warner miał genialną datę premiery Batmana (20 lipca cały świat przeżyje apogeum gacka, będzie o nim wszędzie, w TV, radiu, Internecie i gazetach).
Więc kto ustąpił i się przestraszył? Warner! Kompletnie nie rozumiem tej sytuacji, Polska to jedyny kraj w którym Człowiek Nietoperz stchórzył przed wcale nie tak pewnym projektem Scotta. To chyba Piotr Pluciński napisał kiedyś, że o dziwnych działaniach polskich dystrybutorów można napisać książkę. Teraz widzę, że miałaby ona dwa tomy.

Proszę czekać…