Pierwszy plakat W ciemności Holland 1

Już we wrześniu w warszawskim kinie Kultura będzie można zobaczyć, z niemal półrocznym wyprzedzeniem, nowy obraz Agnieszki Holland W ciemności. Polski kandydat do Oscara trafi do szerokiej dystrybucji kinowej w styczniu 2012. Płatne seanse w Kulturze będą organizowane w dniach 9-15 września.

W ciemności

Film W ciemności został wyprodukowany przez Studio Filmowe Zebra (w koprodukcji z Niemcami oraz Kanadą) i znalazł się w ofercie dystrybucyjnej renomowanej amerykańskiej firmy Sony Pictures Classics. Jego scenariusz zainspirowała powieść Roberta Marshalla „In the Sewers of Lvov” oraz wspomnienia Krystyny Chiger, opisane w książce "Dziewczynka w zielonym sweterku". Główną rolę w filmie zagrał Robert Więckiewicz, wspierany na planie przez międzynarodową ekipę aktorską. W obsadzie znaleźli się m.in. nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem MFF w Berlinie Maria Schrader, Benno Furmann, Agnieszka Grochowska, Kinga Preis, Herbert Knaup, Krzysztof Skonieczny, Marcin Bosak, Julia Kijowska i Michał Żurawski. Autorem zdjęć jest Jolanta Dylewska.

Film Holland zostanie już wkrótce zaprezentowany międzynarodowej publiczności na odbywającym się w dniach 8-16 września Festiwalu Filmowym w Toronto. „W ciemności” jest jednym z trzech filmów z oferty dystrybucyjnej Kino Świat, które znalazły się w programie Festiwalu. Poza polskim kandydatem do Oscara, festiwalowa publiczność w Toronto obejrzy „Sponsoring” – najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej oraz „Latającą maszynę”, superanimację 3D twórców oscarowego „Piotrusia i wilka”, prezentowaną w sekcji Kids.

Polskim dystrybutorem W ciemności jest Kino Świat.

W ciemnościW ciemności

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

zAwI

Plakat dobry-ciekawa, mroczna i przez to jakby sztuczna kolorystyka. Coś w moim klimacie. Ponadto podobają mi się takie "okrągłe" obiektywy. Ciekawe tylko jak będzie z filmem.

Proszę czekać…