http://vimeo.com/mironkundzicz

Once jedzie na Sundance 0

Irlandzki musical Once został nominowany do Międzynarodowej Nagrody Jury na Festiwalu Filmowym w Sundance.

Międzynarodowa Nagroda Jury w kategorii dramat, jest główną nagrodą festiwalu. Jest do niej nominowane szesnaście filmów z całego świata.

Julien Temple na planie filmu Królestwo Demonów 2000Julien Temple na planie filmu Królestwo Demonów 2000

Reżyserem i scenarzystą obrazu jest John Carvey.

Główne role grają Glen Hansard i Marketa Irglova. Once jest niskobudżetowym współczesnym musicalem, którego akcja dzieje się na ulicach Dublinu. Historia opowiada o ulicznym grajku i imigrantce, którzy zakochują się w sobie podczas pełnego wrażeń tygodnia, w trakcie którego piszą, komponują i nagrywają piosenki. Producentem projektu jest Martina Niland (Man of Fire), dla Samson Films. Część filmu finansuje też Irish Film Board (IFB).

Ta nominacja to znak, że naprawdę poznano się na jednym z najbardziej uzdolnionych, młodych reżyserów w Irlandii – mówi Simon Perry, dyrektor naczelny IFB.

Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi, że nasz mały film został dostrzeżony i zostanie pokazany na takim prestiżowym festiwalu. Od początku wiedzieliśmy, że z takim małym budżetem, musimy się zakwalifikować na jakiś wielki, światowy festiwal, żeby film był rozpoznawalny nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jesteśmy więc bardzo podekscytowani, że Once będzie miał swoją premierę w USA, właśnie na Sundance. – mówi John Carvey.

Once będzie miał swoją premierę w Irlandii w 2007 roku. Dystrybutorem jest Buena Vista.

Na Sundance zobaczyć będzie można jeszcze jeden irlandzki filmu muzyczny, mianowicie Joe Strummer: The Future is Unwritten, w reżyserii Julien Temple (Sex Pistols: Wściekłość i brud). W tamtym roku Temple pokazywał swój dokument Glastonbury. Współproducentem Joe Strummer: The Future is Unwritten jest Irlandczyk Alan Moloney (Śniadanie na Plutonie).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…