Bez smyczy na DVD i BD 1

Bracia Bobby i Peter Farrelly, twórcy przebojów Sposób na blondynkę, „Ja, Irena i ja” oraz Płytki facet powracają nową komedią Bez smyczy. Film debiutuje na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films już od 16 września.

Bez smyczy

Rick (Owen Wilson) i Fred (Jason Sudeikis) są najlepszymi kumplami i znają się od lat. Niestety, czasy kiedy wspólnie szaleli na imprezach należą już do przeszłości, ponieważ obaj są żonaci i… znudzeni. Kiedy tęsknota za „utraconą” młodością staje się dla nich nie do zniesienia, żony (Jenna Fischer i Christina Applegate) robią im wyjątkowy prezent. Rick i Fred otrzymują na 7 dni pozwolenie robienia czego tylko chcą i z kim tylko chcą (pod warunkiem, że informacje na ten temat zachowają dla siebie).

Rick i Fred z radością przystają na ten pomysł. Jednak sytuacja komplikuje się w chwili, kiedy ich małżonki również postanawiają spędzić te 7 dni w miłym towarzystwie…, niekoniecznie własnych mężów.

Galapagos Films przedstawia komedię „Bez smyczy” – najnowszy film braci Petera i Bobby’ego Farrellych, autorów kultowych produkcji „Sposób na blondynkę”, „Ja, Irena i ja” oraz „Głupi i głupszy”. W filmie główne role zagrali nominowany do Oscara® Owen Wilson („Genialny klan”), Jason Sudeikis („Stosunki międzymiastowe” – w ofercie Galapagos Films), nominowana do Emmy Jenna Fischer („Biuro”) oraz trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Christina Applegate ("Świat według Bundych”). Obok nich w obsadzie komedii znaleźli się: nominowany do Oscara® Richard Jenkins („Spotkanie”) oraz gwiazda brytyjskiej komedii Stephen Merchant („Statyści”).

− Wielu ludzi żartuje sobie, że po kilku latach małżeństwa każdy ma ochotę na skok w bok, i na tym właśnie skupia się akcja filmu. Kiedy masz do czynienia ze świętą instytucją małżeństwa, igrasz z ogniem. Wiedzieliśmy zatem, że musimy być ostrożni, ale nie zniechęciło nas to do poruszenia tego tematu i nie mieliśmy też zamiaru się ograniczać. Gdy uważamy z Petem, że coś jest śmieszne, brniemy w to do końca – mówi o swoim najnowszym filmie reżyser i scenarzysta Bobby Farrelly.

− Ponieważ Fredowi i Rickowi ciągle wydaje się, że gdyby nie mieli żon, wiedliby zupełnie inne, zwariowane życie, dlaczego by nie wypuścić ich z domu na tydzień i pozwolić przekonać się, jak to jest naprawdę? – dodaje Peter Farrelly.

Pomysł na historię opowiedzianą w „Bez smyczy” narodził się jeszcze w 2005 roku w głowie scenarzysty Pete’a Jonesa. Koncept ten tak spodobał się braciom Farrelly, że za kilkaset tysięcy dolarów kupili prawa do tekstu by wspólnie stworzyć na jego podstawie fabułę swojej nowej komedii. – „Bez smyczy” jest komedią, ale podczas jej oglądania widz ani na chwilę nie zapomina o tym, że czyny głównych bohaterów niosą ze sobą poważne konsekwencje – mówi pomysłodawca filmu Pete Jones.

Kiedy Rick i Fred wyruszają na swoją szaloną wyprawę „bez smyczy” ich żony postanawiają zrobić to samo. Spotkanie z przystojnymi kibicami koszykówki sprawi, że Maggie i Grace zaczną poważnie zastanawiać się nad tym czy ich małżeństwa są udane.

− Dla Maggie ta historia to czas zastanowienia się nad swoim własnym spełnieniem w małżeństwie. Po tym, jak zapewniła swojemu mężowi tydzień wolności, ponieważ uważała, że on tego właśnie pragnie, zdaje sobie sprawę, że ona też czuła się już zmęczona. Ponadto, poznała mężczyznę, który chętnie pomoże jej w wykorzystaniu własnej przepustki – mówi Jenna Fischer.

− Marzenie o powrocie do wolności przeradza się w historię opowiadającą o dążeniu bohaterów do upewnienia się, czy ich związki mogą przetrwać do końca życia. Jest wiele rubasznych momentów, zwariowanych chłopaków robiących zwariowane rzeczy, ale to także historia ludzi, którzy po pokonaniu różnych problemów przeżywają także piękne i wzruszające chwile – dodaje Christina Applegate.

Bez smyczyBez smyczy

Zdjęcia do „Bez smyczy” rozpoczęły się w lutym 2010 roku w Atlancie i w całości zostały zrealizowane w stanie Georgia (mimo, iż akcja filmu – podobnie jak większości wcześniejszych produkcji braci Farrelly – rozgrywa się w Nowej Anglii). Na ekrany amerykańskich kin komedia weszła 25 lutego w pierwszy weekend zarabiając 13,5 miliona dolarów. Polska premiera „Bez smyczy” odbyła się 8 kwietnia. W sumie na całym świecie wpływy ze sprzedaży biletów na film wyniosły ponad 83 miliony dolarów.

− „Bez smyczy” to opowieść o miłości, o odkrywaniu jej na nowo i docenianiu życiowego partnera. W pewnym sensie igramy z ogniem, ale jestem przekonany, że nikt się nie sparzy – mówi o filmie Bobby Farrelly.

WYDANIE BLU-RAY I DVD

Komedia „Bez smyczy” na Blu-ray u DVD zadebiutuje już 16 września. Kilka dni wcześniej film pojawi się w wypożyczalniach. Na płytach obok filmu znajdą się również wyjątkowe dodatki specjalne:

  • Niezwykłe sceny dodatkowe:
  • Proszę zachować spokój – Coakley (Richard Jenkins) i jego spotkanie z glinami
  • Komiczne gagi z planu.

Bez smyczyBez smyczy

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…