Król Lew dalej niepokonany

Król Lew

Król Lew w 3D prawdopodobnie rozpocznie nowy trend powrotów klasyków do kin w 3D. Film animowany drugi tydzień z rzędu zajął pierwsze miejsce w zestawieniu box office, zarabiając 22,1 mln dolarów. Produkcja zanotowała zaledwie 27% spadku frekwencji od szokującego branże filmową otwarcia. Razem na koncie od swojej ponownej premiery obraz ma 61,6 mln dolarów co jest najwyższym wynikiem z wszystkich wrześniowych produkcji.

Disney pierwotnie planował emitować film tylko przez 2 tygodnie, ale gdy tak świetnie sobie radzi w kinach 3D, nie wiadomo, czy przedłużą ten czas.

Drugie miejsce zajął film Moneyball z Bradem Pittem w roli głównej. Film zarobił dobre 20,6 mln dolarów. Jest to największe otwarcie w historii filmów o tematyce baseballa. Moneyball zebrał świetne recenzje, więc możemy przypuszczać, że będą niskie spadki frekwencji. Mówi się, że jest to poważny kandydat do walki o Oscary.

Trzecie miejsce zajął film familijny Warner Bros. pt. Mój przyjaciel delfin. Obraz z Morganem Freemanem był wyświetlany także w 3D. Zarobił razem 20,3 mln dolarów. Jest to jeden z nielicznych filmów familijnych, które zbierają fantastyczne recenzje.

Mój przyjaciel delfinMój przyjaciel delfin

Czwarta lokata przypadła filmowi akcji Porwanie z Taylorem Lautnerem, gwiazdą Sagi Zmierzch w roli głównej. Obraz zebrał 11,2 mln dolarów, ale z uwagi na to, że film zdobył jedne z najgorszych recenzji w 2011 roku, spadek frekwencji będzie gigantyczny.

Piąte miejsce to ostatnia nowość weekendu – film akcji z Jasonem Stathamem i Robertem De Niro pod tytułem Elita Zabójców. Obraz zarobił 9,5 mln dolarów.