Premiera Bez tajemnic odkodowana 0

Bez tajemnic to pierwszy polski serial produkcji HBO, którego premiera jest zaplanowana na 17 października. W związku z premierą serialu program HBO zostanie odkodowany na całą niedzielę 16 października. Tego dnia o 20:10 będzie można obejrzeć prapremierę serialu w rozszerzonej wersji.

Bez tajemnic

Psychoterapeuta, Andrzej Wolski, każdego dnia przyjmuje swoich pacjentów, którzy zwierzają się ze swoich najskrytszych przeżyć, doświadczeń, czarnych myśli. Każdy bohater to oddzielna, skomplikowana historia.

W mojej postaci szczególnie zafrapowało mnie to, że mój bohater wsłuchuje się w innych ludzi, których tak naprawdę często ma serdecznie dosyć. Ma własne kłopoty, żonę, która go zdradza, nie potrafi wychować swoich dzieci, aż w końcu decyduje się pójść do swojej przyjaciółki, terapeutki, aby móc jej się zwierzyć ze swoich problemów. Muszę przyznać, że jest to bardzo interesujący przebieg jak na rolę – mówi o postaci Andrzeja Wolskiego Jerzy Radziwiłowicz.

Weronika Kasprzyk, grana przez Małgorzatę Belę, to młoda lekarka, która przekroczyła wiele granic, aby osiągnąć zamierzone cele. Pojawia się u Andrzeja w poniedziałki. Tajemnica, jaką skrywa jest bardzo bolesna. Aby się z nią zmierzyć, musi szczerze opowiedzieć o swoich przeżyciach.

Weronika to postać, którą zrozumiałam od podszewki i którą dzięki temu bardzo poczułam. Kiedy czytałam scenariusz, byłam zafascynowana tym, co się wydarzy w jej życiu dalej – mówi Małgorzata Bela.

Bez tajemnicBez tajemnic

We wtorki pacjentem Andrzeja jest Szymon Kowalczyk, wysportowany komandos, grany przez Marcina Dorocińskiego. Jak się okazuje, w jego sile ukryta jest słabość. W trakcie jednej
z misji w Afganistanie wykonał rozkaz ostrzelania afgańskiej wioski. Teraz musi zmierzyć się
z konsekwencjami tej decyzji.

Wydarzenie z ostrzelaną wioską to jedno z przeżyć Szymona. Tak naprawdę, wychodzą z niego problemy związane z jego dzieciństwem, wychodzi z niego to, że nie może sobie ze sobą poradzić – opowiada o swoim bohaterze Marcin Dorociński.

Środa zarezerwowana jest dla najmłodszej pacjentki, nastoletniej Zosi Werner – w tej roli debiutująca Aleksandra Kusio. W niej Andrzej widzi swoją córkę, z nią nawiązuje niemalże ojcowską więź. Pomaga odnaleźć jej priorytety i uświadamia, że to, co do tej pory stanowiło dla niej ideał tak naprawdę jest tylko złudzeniem. W czwartek na kozetce zasiada małżeństwo Skotnickich (Ilona Ostrowska i Łukasz Simlat). Na początku wydawało się, że stanowią bardzo zgraną i kochającą się parę, ale z biegiem czasu pogubili się w gąszczu trudnych przeżyć z przeszłości. Brak otwartej i szczerej rozmowy spowodował, że oddalili się od siebie i zatracili umiejętność widzenia wspólnego celu.

Problemy mojego bohatera są problemami, które także mnie dotyczą, dlatego też postać Jacka Skotnickiego wydała mi się tak interesująca. Dla widza najważniejsze będą właśnie problemy poszczególnych bohaterów, ponieważ one są uniwersalne – mówi Łukasz Simlat.

Przyznam, że praca nad tym serialem też w jakiś sposób mnie oczyszczała. To była bardzo intensywna praca, poruszająca takie problemy, które każdy z nas ma, więc jak pracowałam nad swoją postacią, to też w pewien sposób przekładałam to na swoje życie – stwierdza Ilona Ostrowska.

W piątki Andrzej Wolski spotyka się ze swoja superwizorką, Barbarą Lewicką, która gra Krystyna Janda. Próbuje zrozumieć przyczyny swojego zagubienia i wypalenia.

W serialu ‘Bez tajemnic’ na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jego bohaterowie mają elementarne problemy moralne, że ten serial jest o ludziach, którzy mają kręgosłupy moralne, są inteligentami, ludźmi, którzy myślą i analizują swoje życie. Takich postaci jest bardzo mało w scenariuszach. Oni się zastanawiają, czy są dobrzy, czy źli. To jest prawdziwy rarytas – dodaje Krystyna Janda.

Reżyserami serialu są Anna Kazejak i Jacek Borcuch, natomiast autorami zdjęć Michał Englert i Mateusz Wichłacz. Szefem zespołu scenarzystów jest Przemysław Nowakowski.

W dzisiejszych czasach, kiedy pędzi narracja fabularna, ten serial oparty jest na bardzo klasycznej formule, na tym, że spotyka się człowiek z człowiekiem. To jest od zawsze najbardziej interesujące. Tu nie ma rzeczy, które są ominięte lub niedopowiedziane – podkreśla Jacek Borcuch.

Bez tajemnicBez tajemnic

o, co jest wyjątkowe w ‘Bez tajemnic’ to fakt, że mogliśmy budować tak różnorodne postaci na przestrzeni kilku tygodni. HBO motywowało nas przede wszystkim do twórczego myślenia, do tego, aby wnieść jak najwięcej własnej energii i pomysłów. Panowała niesamowicie kreatywna atmosfera wokół tego projektu, co jest rzadkie, cenne i naprawdę chciałabym, aby zdarzało się w moim życiu zawodowym jak najczęściej – dodaje Anna Kazejak.

Serial Bez tajemnic składa się z 45 odcinków. Terapie poszczególnych bohaterów będzie można śledzić od 17 października przez kolejnych dziewięć tygodni od poniedziałku do piątku o godz. 20.10 w HBO i HBO HD. Dodatkowo w związku z premierą serialu program HBO zostanie odkodowany na całą niedzielę 16 października. Tego dnia wieczorem o godz. 20.10 będzie można również obejrzeć prapremierę pierwszego odcinka serialu w rozszerzonej wersji również o godz. 20.10 w HBO.

[informacja prasowa]

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…