widoczny tu i tam. hasam.

Polskie premiery stycznia 0

Styczeń ma szanse być bardzo dochodowym miesiącem dla kin, ponieważ na srebrnych ekranach pojawi się komedia romantyczna spod ręki pana Zatorskiego, czyli mistrza od bicia fortuny na filmach w Polsce. Poza tym pierwszym miesiącu nowego roku zobaczymy jeszcze 2 nowe polskie produkcje.

12 stycznia pojawią się Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy. Film o przyjaźni dwóch kobiet, które poznały się w młodości. Po latach dochodzi do krótkiego spotkania, o czym będą rozmawiały? O spełnionych marzeniach? Beata tak jak chciała została słynną aktorką, zaś Sygita została na wsi z mężem i córką… Jak wiele będą mogły dla siebie poświecić? A może dając, dostaną więcej, niż się spodziewały… Ja się nie spodziewam za wiele po filmie Lindy. Obejrzałem zwiastun, może to i ciekawie się zapowiada, ale każdy polski treaser pokazuje jaki ten film będzie fajny, a jednak przeważnie nie jest… W rolach głównych: Joanna Brodzik i Beata Kawka. (zobacz zwiastun)19 stycznia to będzie dzień okupacji kin przez wielkich romantyków, pinki girl itp. Do kin wchodzi film ulubionego przez nich wszystkich reżysera – oto Ryszard Zatorski. Mistrzunio od ściągania ludzi do kin w Polsce na rodzime produkcje, które jak uważa wiele osób już dawno upadły… Po Dlaczego nie podobnie niczego ambitnego i ciekawego nie spodziewam się. Jednak nie wszyscy w kinie szukają filozofii itp, więc film jako rozrywka pewnie będzie ok lub na wypad ze znajomymi. Historia przyjeżdżającej z prowincji do Warszawy Małgosi. To właśnie w stolicy zamierza ona spotkać w życiu to, co najlepsze. Rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu próbuje znaleźć pracę, ale też i miłość… Przypadek sprawia, że Małgosia dostaje się do agencji reklamowej. W rolach głównych: Anna Cieślak, Maciej Zakościelny i Małgorzata Kożuchowska (zobacz zwiastun

26 stycznia no i ostatnia polska premiera tego miesiąca – Południe – Północ. 29-letni Jakub opuszcza klasztor i po drodze spotyka 21-letnią Julię. Atrakcyjna, jednak trochę znerwicowana młoda kobieta, ukrywa przed nim swoją przeszłość. Postanowiła, że dotrzyma mu towarzystwa w realizowaniu marzenia – ujrzenia morza. Nie mają pieniędzy, więc podróżują piechotą, mają czas aby poznać siebie nawzajem… W rolach głównych: Agnieszka Grochowska i Borys Szyc.

W styczniu pewnie większość widzów z rodzimych produkcji obejrzy tylko i wyłącznie Dlaczego nie, ale może ktoś jeszcze spojrzy na Jasne błękitne okna, ponieważ najgorszej kampanii reklamowej nie ma. Ja wybieram się tylko i wyłącznie na Jasne błękitne okna, aby zobaczyć jak Linda się sprawdzi w roli reżysera… oby przeciwnie niż aktora.

Kadr z filmu Jasne błękitne okna2006Kadr z filmu Jasne błękitne okna2006

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…