Polskie premiery stycznia

Styczeń ma szanse być bardzo dochodowym miesiącem dla kin, ponieważ na srebrnych ekranach pojawi się komedia romantyczna spod ręki pana Zatorskiego, czyli mistrza od bicia fortuny na filmach w Polsce. Poza tym pierwszym miesiącu nowego roku zobaczymy jeszcze 2 nowe polskie produkcje.

12 stycznia pojawią się Jasne błękitne okna w reżyserii Bogusława Lindy. Film o przyjaźni dwóch kobiet, które poznały się w młodości. Po latach dochodzi do krótkiego spotkania, o czym będą rozmawiały? O spełnionych marzeniach? Beata tak jak chciała została słynną aktorką, zaś Sygita została na wsi z mężem i córką… Jak wiele będą mogły dla siebie poświecić? A może dając, dostaną więcej, niż się spodziewały… Ja się nie spodziewam za wiele po filmie Lindy. Obejrzałem zwiastun, może to i ciekawie się zapowiada, ale każdy polski treaser pokazuje jaki ten film będzie fajny, a jednak przeważnie nie jest… W rolach głównych: Joanna Brodzik i Beata Kawka. (zobacz zwiastun)19 stycznia to będzie dzień okupacji kin przez wielkich romantyków, pinki girl itp. Do kin wchodzi film ulubionego przez nich wszystkich reżysera – oto Ryszard Zatorski. Mistrzunio od ściągania ludzi do kin w Polsce na rodzime produkcje, które jak uważa wiele osób już dawno upadły… Po Dlaczego nie podobnie niczego ambitnego i ciekawego nie spodziewam się. Jednak nie wszyscy w kinie szukają filozofii itp, więc film jako rozrywka pewnie będzie ok lub na wypad ze znajomymi. Historia przyjeżdżającej z prowincji do Warszawy Małgosi. To właśnie w stolicy zamierza ona spotkać w życiu to, co najlepsze. Rozpoczyna studia na Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu próbuje znaleźć pracę, ale też i miłość… Przypadek sprawia, że Małgosia dostaje się do agencji reklamowej. W rolach głównych: Anna Cieślak, Maciej Zakościelny i Małgorzata Kożuchowska (zobacz zwiastun

26 stycznia no i ostatnia polska premiera tego miesiąca – Południe – Północ. 29-letni Jakub opuszcza klasztor i po drodze spotyka 21-letnią Julię. Atrakcyjna, jednak trochę znerwicowana młoda kobieta, ukrywa przed nim swoją przeszłość. Postanowiła, że dotrzyma mu towarzystwa w realizowaniu marzenia – ujrzenia morza. Nie mają pieniędzy, więc podróżują piechotą, mają czas aby poznać siebie nawzajem… W rolach głównych: Agnieszka Grochowska i Borys Szyc.

W styczniu pewnie większość widzów z rodzimych produkcji obejrzy tylko i wyłącznie Dlaczego nie, ale może ktoś jeszcze spojrzy na Jasne błękitne okna, ponieważ najgorszej kampanii reklamowej nie ma. Ja wybieram się tylko i wyłącznie na Jasne błękitne okna, aby zobaczyć jak Linda się sprawdzi w roli reżysera… oby przeciwnie niż aktora.

Kadr z filmu Jasne błękitne okna2006Kadr z filmu Jasne błękitne okna2006


m.
widoczny tu i tam. hasam.