Flowers of War ma zwiastun! 1

Pojawił się pierwszy zwiastun najdroższego filmu w historii chińskiej kinematografii pt. Flowers of War w reżyserii Zhanga Yimou, twórcy Hero czy Domu latających sztyletów.

Flowers of War

Główną rolę w filmie, który w połowie kręcony jest w języku angielskim, gra Christian Bale. Obraz o budżecie 95 mln dolarów jest chińskim kandydatem do Oscara.

Jest to opowieść o tragicznych wydarzeniach z 1937 roku, kiedy Japończycy dokonali masowego ludobójstwa w Nankin. W filmie Yimou trzynaście prostytutek staje w obronie studentek, które mają być zabrane przez żołnierzy. Przypomnijmy, że podczas wydarzeń Japończycy zgwałcili i zamordowali prawie 20 tysięcy kobiet i dziewcząt. Bale wciela się w księdza imieniem John, który uratował wielu Chińczyków przed śmiercią.

Premiera zaplanowana jest na 16 grudnia 2011 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

opatrznik

Zenadą bym tego nie nazwał. Według mnie Bale ma służyć jako magnes przyciągający widzów z Europy i Ameryk. Pozatym producenci chcą poruszyć jeden z bardziej elektryzujących tematów tamtych czasów, Japonia i Chiny praktykowały straszne metody w czasie wojny i mam nadzieje, że uda się to przedstawić w sposób skłaniający do myślenia a nie jako opowieść o bohaterze samotniku. Cieżko prorokować apropo sukcesu filmu, może być wielkie zaskoczenie lub sromotna klęska…

alienK

Końcówka jak Szeregowiec Ryan

Proszę czekać…