Wstrzymano prace nad Meg

Filmowa adaptacja fikcyjnej powieści Meg, autorstwa Steve Altena, stanęła w miejscu.

Jak to zwykle bywa, ambitne plany przegrały w konfrontacji z rzeczywistością. Prace nad obrazem stanęły w fazie produkcji, ponieważ dystrybutor New Line odciął dopływ funduszy.

Jan De Bont/lashortsfest.comJan De Bont/lashortsfest.com

Jest to spowodowane tym, że Meg, który opowiada o gigantycznym rekinie, miał zaplanowany budżet w granicach 75 milionów dolarów. Duża ilość efektów specjalnych, która pojawiła się w planach, automatycznie zwiększyła budżet do 150 milionów.

Poza tym znaczący wpływ mają też trzy inne superprodukcje New Line, Atramentowe serce, Godziny szczytu 3 i His Dark Materials: The Golden Compass. Produkcja tych obrazów pochłonęła tak ogromne środki, że New Line nie jest zachwycona kolejnymi wydatkami i chce ograniczyć budżety swoich nadchodzących filmów.

Wszystko jednak ma wrócić do normy, tylko w późniejszym czasie. Rozpoczęcie zdjęć planuje się wiosną, natomiast premiera filmu planowana jest na 2008 rok. Reżyser Jan De Bont (Speed: Niebezpieczna szybkość), wierzy w powodzenie projektu i mówi: Bez wątpienia Meg wypłynie na powierzchnię.

Autorem scenariusza do Meg jest Shane Salerno (Obcy kontra Predator). Nie wiadomo jeszcze kto zagra główne role.


Miron
http://vimeo.com/mironkundzicz