http://vimeo.com/mironkundzicz

Wstrzymano prace nad Meg 0

Filmowa adaptacja fikcyjnej powieści Meg, autorstwa Steve Altena, stanęła w miejscu.

Jak to zwykle bywa, ambitne plany przegrały w konfrontacji z rzeczywistością. Prace nad obrazem stanęły w fazie produkcji, ponieważ dystrybutor New Line odciął dopływ funduszy.

Jan De Bont/lashortsfest.comJan De Bont/lashortsfest.com

Jest to spowodowane tym, że Meg, który opowiada o gigantycznym rekinie, miał zaplanowany budżet w granicach 75 milionów dolarów. Duża ilość efektów specjalnych, która pojawiła się w planach, automatycznie zwiększyła budżet do 150 milionów.

Poza tym znaczący wpływ mają też trzy inne superprodukcje New Line, Atramentowe serce, Godziny szczytu 3 i His Dark Materials: The Golden Compass. Produkcja tych obrazów pochłonęła tak ogromne środki, że New Line nie jest zachwycona kolejnymi wydatkami i chce ograniczyć budżety swoich nadchodzących filmów.

Wszystko jednak ma wrócić do normy, tylko w późniejszym czasie. Rozpoczęcie zdjęć planuje się wiosną, natomiast premiera filmu planowana jest na 2008 rok. Reżyser Jan De Bont (Speed: Niebezpieczna szybkość), wierzy w powodzenie projektu i mówi: Bez wątpienia Meg wypłynie na powierzchnię.

Autorem scenariusza do Meg jest Shane Salerno (Obcy kontra Predator). Nie wiadomo jeszcze kto zagra główne role.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…