http://vimeo.com/mironkundzicz

Więcej o Indiana Jones 4 0

Od czasu ogłoszenia informacji o planowanej premierze Indiana Jones 4, pojawia się coraz więcej ciekawostek odnośnie produkcji.

Steven Spielberg (Bliskie spotkania trzeciego stopnia) postanowił przełożyć na później kręcenie biografii Abrahama Lincolna z Liamem Neesonem (Lista Schindlera) i skupić się na przygodach Indy'ego. Powiedział też, że George, Harrison i ja jesteśmy bardzo podekscytowanie. Czujemy, że obecny scenariusz, jest taki, jaki sobie wymarzyliśmy. Mamy nadzieję, że dostarczy on wszystkim niezapomnianych wrażeń i spełni wasze oczekiwania.

Steven Spielberg, Harrison Ford i George LucasSteven Spielberg, Harrison Ford i George Lucas

Na razie dokładny tytuł i fabuła są trzymane w tajemnicy. Lucas (Gwiezdne wojny – Epizod 1: Mroczne widmo) wspomniał, że scenariusz bierze pod uwagę fakt, że Ford (Gwiezdne wojny – Epizod 5: Imperium kontratakuje) ma już 64 lata. W scenariuszu znalazło się też miejsce dla ojca Indiany Jonesa, profesora Henry'ego Jonesa, którego grał Sean Connery (Imię Róży). Trójka twórców ma nadzieję, że uda się namówić angielskiego aktora do zagrania w obrazie.

David Koepp (Życie Carlita) napisał scenariusz, który został ostatecznie zaakceptowany przez Lucasa i Spielberga. Wcześniejszy scenariusz, autorstwa Franka Darabonta (Skazani na Shawshank) został odrzucony po tym, jak skrytykował go Lucas.

Frank Marshall (Imperium słońca) będzie producentem, natomiast Lucas i Kathy Kennedy będą producentami wykonawczymi. Lucasfilm Ltd. sfinansuje obraz, a dystrybucją zajmie się Paramount Pictures. Nie wiadomo jeszcze, czy film będzie kręcony cyfrowo, czy tradycyjnie.

Produkcja rusza w czerwcu. Zdjęcia będą kręcone na całym świecie. Premiera planowana jest w maju 2008 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…