Amerykański zwiastun Flowers of War

Flowers of War

Pojawił się amerykański zwiastun najdroższego filmu w historii chińskiej kinematografii pt. Flowers of War w reżyserii Zhanga Yimou, twórcy Hero czy Domu latających sztyletów.

Główną rolę w filmie, który w połowie kręcony jest w języku angielskim, gra Christian Bale. Obraz o budżecie 95 mln dolarów jest chińskim kandydatem do Oscara.

Jest to opowieść o tragicznych wydarzeniach z 1937 roku, kiedy Japończycy dokonali masowego ludobójstwa w Nankin. W filmie Yimou trzynaście prostytutek staje w obronie studentek, które mają być zabrane przez żołnierzy. Przypomnijmy, że podczas wydarzeń Japończycy zgwałcili i zamordowali prawie 20 tysięcy kobiet i dziewcząt. Bale wciela się w księdza imieniem John, który uratował wielu Chińczyków przed śmiercią.

Premiera zaplanowana jest na 16 grudnia 2011 roku.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.