Zdjęcia z nowego filmu o Wałęsie 4

W sieci pojawiły się opublikowane dzisiaj zdjęcia z nowego filmu Andrzeja Wajdy pt. Wałęsa. Na zdjęciach możemy zobaczyć ucharakteryzowanego Roberta Więckiewicza w roli współzałożyciela Solidarności, Lecha Wałęsy oraz Agnieszkę Grochowską grającą jego żonę późniejszego prezydenta RP.

Wałęsa (2012)

Do kin film trafi prawdopodobnie na jesień 2012 r.

Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda. Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię. Historia Wałęsy ma jednak nie tylko psychologiczny czy lokalny wymiar. Jej kontekstem jest wielka międzynarodowa polityka. Życie zwyczajnego, walczącego na początku o pracownicze prawa stoczniowego elektryka kontrapunktuje się tu z odległymi wydarzeniami, aż do czasu kiedy to sam Wałęsa z milionami rodaków stają się na kilka lat światowym newsem.

Zobacz zdjęcia:

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

nathalie 2011-12-27

Więckiewicz już nie raz udowodnił, że jest bardzo dobrym aktorem, więc mam nadzieję, że sobie świetnie poradził w tej roli, mimo tego niewielkiego podobieństwa wizualnego.

Redox 2011-12-22

We wczorajszych lub przedwczorajszych wiadomościach na TVP1 pokazywali urywki nakręconego materiału i o Więckiewicza jestem spokojny, poważnie podszedł do roli, jego mimika, ruchy i przede wszystkim dykcja niwelują różnice w wizualnym podobieństwie do przywódcy Solidarności.

Jana 2011-12-21

Na efekt końcowy przyjdzie jeszcze poczekać, ale z zajawek, jakie się pojawiły Więckiewicz jest rewelacyjny, chociaż podobieństwo wizualne – niewielkie:)

Proszę czekać…