Andie MacDowell gwiazdą Tele Kamer

Na zaproszenie tygodnika Tele Tydzień do Polski przybędzie w styczniu hollywoodzka gwiazda – Andie MacDowell. Aktorka będzie specjalnym gościem jubileuszowej, dziesiątej gali wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2007, podczas której otrzyma nagrodę za całokształt twórczości. Gwiazda gościć będzie w Polsce po raz pierwszy.

Andie MacDowell jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Sławę zdobywała grając w skrajnie różnych filmach, od awangardowych po komercyjne superprodukcje. W ciągu 20 lat zagrała w ponad 20 filmach.

Andie MacDowellAndie MacDowell

Naprawdę nazywa się Rose Anderson MacDowell. Urodziła się 21 kwietnia 1958 r. w Gaffney w Południowej Karolinie (USA). Pracowała jako modelka dla m.in. Elle i Vougue'a. Jej debiut aktorski to film Hugh Hudsona Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp (1984). Po kolejnym filmie powróciła do kariery modelki, podpisując lukratywny kontrakt z firmą kosmetyczną L'Oréal oraz Calvinem Kleinem.

Jednak z aktorstwa nie zrezygnowała. Po występie w telewizyjnym serialu Tajemnice Sahary zagrała w filmie Stevena Soderbergha Seks, kłamstwa i kasety wideo (1989).
Rola Anne, okazała się przełomem w karierze MacDowell. Aktorka otrzymała znakomite recenzje i szereg nagród, w tym Independent Spirit Award oraz nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Los Angeles. Andie zagrała w wielu filamch , min.: Zielona karta (1990) z G?rardem Depardieu, The Object of Beauty (1991) Michaela Lindsaya-Hogga, Dniu świstaka (1993), komedii Harolda Ramisa, w której partnerowała Billy Murray'owi (1993), Na skróty (1993) Roberta Altmana oraz jednej z najlepszych produkcji brytyjskich lat 90. – Czterech weselach i pogrzebie (1994) Mike’a Newella, gdzie wystąpiła w duecie z Hugh Grantem. W ubiegłym roku Andie wystąpiła w filmie Intervention. W 2007 na ekranach telewizorów będzie można ją podziwiać w serialu Insatiable.

To już 10 lat, odkąd czytelnicy magazynu Tele Tydzień wybierają najbardziej popularne gwiazdy małego ekranu w plebiscycie Telekamer Tele Tygodnia. Jest to jedyne w branży telewizyjnej wyróżnienie, o przyznawaniu którego nie decyduje specjalnie powołane jury. Właśnie to stanowi o sile, popularności i wyjątkowości Telekamer Tele Tygodnia, które często nazywane są polskimi Oscarami małego ekranu. W ciągu 10-letniej historii Telekamer Tele Tygodnia na swoich ulubieńców głosowało ponad 2 250 000 osób, z czego ponad 360 000 w ubiegłym roku. Obecnie wszyscy zainteresowani mogą oddać głosy na swoich faworytów za pomocą kuponów i kartek pocztowych załączonych do magazynu Tele Tydzień, sms-ów oraz za pomocą strony internetowej www.telekamery.pl W poprzednich latach gośćmi specjalnymi gali wręczenia Telekamer Tele Tygodnia byli m.in.: Laura Dern, Daryl Hannah, Roger Moore, Catherine Denevue, Jeremy Irons, Sophia Loren, Gerard Depardieu, Alain Delon oraz Richard Chamberlain.

Informacja prasowa