Andie MacDowell gwiazdą Tele Kamer 0

Na zaproszenie tygodnika Tele Tydzień do Polski przybędzie w styczniu hollywoodzka gwiazda – Andie MacDowell. Aktorka będzie specjalnym gościem jubileuszowej, dziesiątej gali wręczenia Telekamer Tele Tygodnia 2007, podczas której otrzyma nagrodę za całokształt twórczości. Gwiazda gościć będzie w Polsce po raz pierwszy.

Andie MacDowell jest jedną z największych gwiazd Hollywood. Sławę zdobywała grając w skrajnie różnych filmach, od awangardowych po komercyjne superprodukcje. W ciągu 20 lat zagrała w ponad 20 filmach.

Andie MacDowellAndie MacDowell

Naprawdę nazywa się Rose Anderson MacDowell. Urodziła się 21 kwietnia 1958 r. w Gaffney w Południowej Karolinie (USA). Pracowała jako modelka dla m.in. Elle i Vougue'a. Jej debiut aktorski to film Hugh Hudsona Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp (1984). Po kolejnym filmie powróciła do kariery modelki, podpisując lukratywny kontrakt z firmą kosmetyczną L'Oréal oraz Calvinem Kleinem.

Jednak z aktorstwa nie zrezygnowała. Po występie w telewizyjnym serialu Tajemnice Sahary zagrała w filmie Stevena Soderbergha Seks, kłamstwa i kasety wideo (1989).
Rola Anne, okazała się przełomem w karierze MacDowell. Aktorka otrzymała znakomite recenzje i szereg nagród, w tym Independent Spirit Award oraz nagrodę Stowarzyszenia Krytyków Los Angeles. Andie zagrała w wielu filamch , min.: Zielona karta (1990) z G?rardem Depardieu, The Object of Beauty (1991) Michaela Lindsaya-Hogga, Dniu świstaka (1993), komedii Harolda Ramisa, w której partnerowała Billy Murray'owi (1993), Na skróty (1993) Roberta Altmana oraz jednej z najlepszych produkcji brytyjskich lat 90. – Czterech weselach i pogrzebie (1994) Mike’a Newella, gdzie wystąpiła w duecie z Hugh Grantem. W ubiegłym roku Andie wystąpiła w filmie Intervention. W 2007 na ekranach telewizorów będzie można ją podziwiać w serialu Insatiable.

To już 10 lat, odkąd czytelnicy magazynu Tele Tydzień wybierają najbardziej popularne gwiazdy małego ekranu w plebiscycie Telekamer Tele Tygodnia. Jest to jedyne w branży telewizyjnej wyróżnienie, o przyznawaniu którego nie decyduje specjalnie powołane jury. Właśnie to stanowi o sile, popularności i wyjątkowości Telekamer Tele Tygodnia, które często nazywane są polskimi Oscarami małego ekranu. W ciągu 10-letniej historii Telekamer Tele Tygodnia na swoich ulubieńców głosowało ponad 2 250 000 osób, z czego ponad 360 000 w ubiegłym roku. Obecnie wszyscy zainteresowani mogą oddać głosy na swoich faworytów za pomocą kuponów i kartek pocztowych załączonych do magazynu Tele Tydzień, sms-ów oraz za pomocą strony internetowej www.telekamery.pl W poprzednich latach gośćmi specjalnymi gali wręczenia Telekamer Tele Tygodnia byli m.in.: Laura Dern, Daryl Hannah, Roger Moore, Catherine Denevue, Jeremy Irons, Sophia Loren, Gerard Depardieu, Alain Delon oraz Richard Chamberlain.

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

no to akurat jedna z moich ulubionych aktorek :) lubie ja za Cztery Wesela, dzien Swistaka i film o Klonach ;) jest dowodem na to ze piekna kobieta to nie koniecznie musi Byc Pamela ale musi miec to cos ;P

Proszę czekać…