Coś tam, gdzieś tam... zwolennik japońskiej kinematografii, kina grozy klasy B oraz literatury science-fiction. Grafoman nadnaturalny. Nie przepadam za tanimi sequelami, ludzka bezmyslnością i stężeniem absurdu przekraczającym masę krytyczną. Lubie trolle. Zwłaszcza z czerwona kapusta i sosem czosnkowym.

Zagubiony w La Manchy już na DVD 1

W lutym, dzięki wydawnictwu 9th Plan, ukazał się w Polsce Zagubiony w La Manchy w reżyserii Keitha Fultona i Louisa Pepe.

Zagubiony w La Manchy to prawdopodobnie jedyny istniejący "un-making of", traktujący o kulisach powstawania wysokobudżetowej adaptacji dzieła Miguela de Cervantesa, za którą odpowiadać miał Terry Gilliam.

Reżyser-wizjoner, gwiazdorska obsada (Johnny Depp, Jean Rochefort), 32 miliony dolarów i wspaniałe krajobrazy Hiszpanii – to nie mogło się nie udać! A jednak…

Zagubiony w La Manchy to niezwykły dokument, mogący służyć jako lekcja podglądowa dla młodych filmowców; opis powstawania filmu krok po kroku, ale przede wszystkim – opowieść o marzeniu skonfrontowanym z wiatrakami twardej rzeczywistości…

Źrodło: własne

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…