http://vimeo.com/mironkundzicz

Nowe propozycje programowe TVP Kultura 0

Kanał TVP Kultura rozpoczął w tym tygodniu wprowadzanie do swojej ramówki nowych pozycji programowych.

Oferta programowa kulturalnej stacji zostaje wzbogacona o nowe programy publicystyczne, magazyny tematyczne, pasma filmowe, a także programy skierowane do młodszych widzów.

Kadr z serialu Podróż za jeden uśmiech 1971Kadr z serialu Podróż za jeden uśmiech 1971

Wojciech Klata jest w TVP Kultura gospodarzem nowego talk – show ‘Socjopaci’, w którym rozmawia z indywidualnościami polskiej kultury. Bohaterami trzech pierwszych odcinków są Dorota Masłowska, Wilhelm Sansal i Piotr Waglewski. ‘Socjopatów’ można oglądać co drugi czwartek o godz. 23.00.

Kolejną nowym programem publicystycznym jest ‘Trzeci punkt widzenia’, który nadawany będzie w soboty ok. godz. 22.00. Marek Cichocki, Dariusz Dawin i Dariusz Karłowicz z dystansem i przymrużeniem oka komentować będą najważniejsze wydarzenia w polityce, gospodarcze, sztuce i sporcie.

Przewodnik po wydarzeniach kulturalnych z całej Polski ‘Na weekend’ poprowadzi Magda Juszczyk. Program emitowany będzie w piątki ok. godz. 17.50.

Od wtorku do piątku ok. godz. 22.00 prezentowany będzie cykl półgodzinnych magazynów poświęconych różnym dziedzinom sztuki. Łukasz Drewniak będzie gospodarzem programu o teatrze ‘Sceny ze sceny’ (we wtorki), Michał Chaciński – o filmach ‘Następny seans filmowy’ (w czwartki), a Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński – o muzyce ‘Co słychać’, a w środy z kolei pojawiać się będzie program literacki ‘Czytelnia’.

TVP Kultura przygotowała nowe pasma i cykle adresowane do młodego widza. Znane osoby czytać będą książki dla dzieci w programie ‘Bajkonurrr’, który nadawany jest w czwartki o godz. 19.50.

W cyklu ‘Serial dla młodego widza’ we wtorki o godz. 19.00 prezentowana jest klasyka serialu dla młodzieży, m.in. Stawiam na Tolka Banana czy Podróż za jeden uśmiech. W soboty o godz. 15.00 emitowane będą filmowe adaptacje lektur szkolnych w paśmie ‘Kino lektur szkolnych’.

Na antenie TVP Kultura nie zabraknie także seriali telewizyjnych powstałych w czasach PRL, które oglądać można w środy o godz. 19.00 w cyklu ‘Ulice PRL-u’. We wtorki o godz. 18.00 prezentowane są filmy dokumentalne, a w niedziele o godz. 15.00 – seriale historyczne.

Od stycznia serwisy TVP Kultura pojawiają się na antenie TVP3. – Chcemy maksymalnie wykorzystać sieć ośrodków TVP i potencjał osób związanych z TVP Kultura – tłumaczy Tomasz Płuciennik, kierownik redakcji publicystyki TVP.

medialink.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…