David Hackl wyreżyseruje czwartą Piłe?

Po długich poszukiwaniach prawdopodobnie znane jest już nazwisko reżysera Piły IV, ma nim zostać David Hackl. Poprzednie dwie części wyreżyserował Darren Lynn Bousman.

David Hackl ma już trochę wspólnego z dwoma poprzednimi częściami Piły. Jest on autorem scenografii do Piły II i Piły III. W trzeciej części był także reżyserem drugiej ekipy zdjęciowej. Hackl aktualnie prowadzi rozmowy ze studiem Lionsgate w sprawie wyreżyserowania Piły IV, ale według licznych serwisów informacyjnych te rozmowy są już na etapie finalizacji.

Kadr z filmu Piła III 2006Kadr z filmu Piła III 2006

Niedawno zatrudniono cztery osoby, które będą pracowały nad scenariuszem do nowej Piły. Są nimi: Marcus Dunstan, Thomas H. Fenton, Patrick Melton i Marek Posival. Głównymi producentami filmu są Mark Burg i Oren Koules, którzy w tej samej roli pracowali przy Pile III. Dwóch z czterech producentów wykonawczych to James Wan i Leigh Whannell, który są czołowymi twórcami całej trylogii. Muzykę do filmu skomponuje Charlie Clouser, który pracował na tym stanowisku w poprzednich częściach Piły.

Zdjęcia do Piły IV mają się rozpocząć w marcu i tak jak poprzednie części będzie kręcona w Toronto. Nieoficjalnie mówi się, że najnowsza Piła będzie prequelem całości i ma wyjaśnić skąd wzięły się mordercze skłonności Johna Kramera.

Premiera zapowiedziana jest na Halloween bieżącego roku, a dokładniej na 26 października w USA.

Piła stała się dla jej twórców prawdziwą żyłą złota, gdyż każda z części przynosi ogromne zyski. Piła III na otwarcie zdobyła pierwsze miejsce w Box Office z wynikiem 34 milionów dolarów, podobny wynik osiągnęła druga część.

Wczoraj swoją premierę w Polsce miała Piła III. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.


Ronaldinho
"May the Force Be With You"