"May the Force Be With You"

David Hackl wyreżyseruje czwartą Piłe? 0

Po długich poszukiwaniach prawdopodobnie znane jest już nazwisko reżysera Piły IV, ma nim zostać David Hackl. Poprzednie dwie części wyreżyserował Darren Lynn Bousman.

David Hackl ma już trochę wspólnego z dwoma poprzednimi częściami Piły. Jest on autorem scenografii do Piły II i Piły III. W trzeciej części był także reżyserem drugiej ekipy zdjęciowej. Hackl aktualnie prowadzi rozmowy ze studiem Lionsgate w sprawie wyreżyserowania Piły IV, ale według licznych serwisów informacyjnych te rozmowy są już na etapie finalizacji.

Kadr z filmu Piła III 2006Kadr z filmu Piła III 2006

Niedawno zatrudniono cztery osoby, które będą pracowały nad scenariuszem do nowej Piły. Są nimi: Marcus Dunstan, Thomas H. Fenton, Patrick Melton i Marek Posival. Głównymi producentami filmu są Mark Burg i Oren Koules, którzy w tej samej roli pracowali przy Pile III. Dwóch z czterech producentów wykonawczych to James Wan i Leigh Whannell, który są czołowymi twórcami całej trylogii. Muzykę do filmu skomponuje Charlie Clouser, który pracował na tym stanowisku w poprzednich częściach Piły.

Zdjęcia do Piły IV mają się rozpocząć w marcu i tak jak poprzednie części będzie kręcona w Toronto. Nieoficjalnie mówi się, że najnowsza Piła będzie prequelem całości i ma wyjaśnić skąd wzięły się mordercze skłonności Johna Kramera.

Premiera zapowiedziana jest na Halloween bieżącego roku, a dokładniej na 26 października w USA.

Piła stała się dla jej twórców prawdziwą żyłą złota, gdyż każda z części przynosi ogromne zyski. Piła III na otwarcie zdobyła pierwsze miejsce w Box Office z wynikiem 34 milionów dolarów, podobny wynik osiągnęła druga część.

Wczoraj swoją premierę w Polsce miała Piła III. Polskim dystrybutorem filmu jest Kino Świat.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Anonimowy

Tak sobie myślę, że na dziesiątą to się nawet do kina przejdę, taki jubileusz, wiecie.

Proszę czekać…